Õppijad ja õppekohad
Üliõpilased saavad ülikoolis õppida kas täis- või osakoormusega vastavalt õppemahu täitmisele. Õppekoormust saab valida sisseastumisel, edaspidi sõltub koormus vaid õppemahu täitmisest ja seda kontrollitakse tagantjärele õppeaasta lõpus.
Tasuta on võimalik õppida üldjuhul vaid eestikeelsel õppekaval täiskoormusega õppides.
Uuesti samale kõrgharidusastmele ja samale õppekavale sisseastumisel ja tasuta õppimisel kehtib kõrgharidusseadusest tulenev piirang.
Osakoormusega õppe nõude mittetäitmisel või soovides õppida veelgi rahulikumas tempos, on võimalik õppida eksternina.
Ülikoolis on võimalik õppida päeva- või sessioonõppes. Sessioonõppes toimub õppetöö üldjuhul üks või kaks korda kuus nädalavahetusel ja suur rõhk on üliõpilase iseseisval tööl. Mitte aga kõikidel õppekavadel ei ole võimalik õppida sessioonõppes.
Vabanenud õppekohad täidetakse konkursi korras semestri alguses, kandideerimistähtaeg võib olla aga varasem.
Üliõpilasel on õigus olla immatrikuleeritud korraga ühele õppekavale. Enne 2018/2019. õa immatrikuleeritud üliõpilasel on õigus olla immatrikuleeritud korraga ühele õppekavale samal kõrgharidusastmel. Bakalaureuse- ja magistriõppe integreeritud õppekavadel põhinevas õppes õppiv üliõpilane ei saa samaaegselt olla immatrikuleeritud kõrghariduse esimese või teise astme õppekavale. Kõrghariduse esimesel astmel toimub õppetöö ülikoolis rakenduskõrgharidus- ja bakalaureuseõppes, teisel astmel magistriõppes, esimesel ja teisel astmel bakalaureuse- ja magistriõppe integreeritud õppes ning kolmandal astmel doktoriõppes.