Moodulite valimine
Õppekavad koosnevad erinevat tüüpi moodulitest. Moodul koondab õppeained eesmärgistatud kogumikuks. Moodulid võivad olla kas kohustuslikud või valitavad.
Moodulite valimine bakalaureuseõppes
Vastavalt õppekorralduseeskirjale tuleb bakalaureuseõppe üliõpilastel hiljemalt esimese semestri lõpuks õppeinfosüsteemis ära valida peaeriala moodulid - kaks alusmoodulit, üks suuna- ja üks erialamoodul ning valikmoodul (kui õppekavas ei ole kehtestatud peaeriala valimiseks hilisemat tähtaega).
Teise õppeaasta sügissemestri lõpuks tuleb õppeinfosüsteemis ära valida kõik õppekava täitmiseks vajalikud moodulid (kas kõrvaleriala või peaeriala suurendamise moodulid). Kõik õppekava täitmiseks vajalikud moodulid tuleb bakalaureuseõppe üliõpilasel valida bakalaureuseõppekavadest.
Moodulite valimine rakenduskõrgharidus-, magistri-, doktoriõppes ning klassiõpetaja bakalaureuse- ja magistriõppe integreeritud õppekaval
Nende õppeastmete üliõpilastel on mooduleid võimalik valida juhul, kui õppekavva kuulub valitavaid mooduleid. Kui õppekavas on valitavaid mooduleid, näidatakse ÕIS-is („Valikud õppekavas“ lehel) iga sellise mooduli nimetuse juures rippmenüüd, millest saab valida sobiva(d) mooduli(d). Valikud tuleb salvestada. Õppeained, mis valitud moodulitesse ei kuulu, ehk on vabaained, näidatakse alajaotuses „Õppekavasse mittekuuluvad ained“.
Kui rakenduskõrgharidus-, magistri-, doktoriõppe ning klassiõpetaja bakalaureuse- ja magistriõppe integreeritud õppekavas on valitavaid mooduleid, tuleb moodulite valik teha üliõpilasel esimese semestri lõpuks.
Moodulite valimise juhend õppeinfosüsteemis.
NB! Moodulite valimine ja ainetele registreerumine on kaks iseasja. Ainetele tuleb registreeruda ikka eraldi vastava semestri alguseks. Mooduleid võib ÕISis valida etteulatuvalt, kui ained on veel tegemata, või ka tagantjärgi, kui osa aineid on juba tehtud. Valitud moodulite suhtes leitakse õppekava täitmise maht nii õppekulude hüvitamise otsuse tegemisel kui stipendiumide/õppetoetuste taotlemisel.