Õppekava vahetus
Õppekava vahetamiseks on kaks võimalust - kandideerida õpingute jooksul soovitud eriala vabale õppekohale või astuda uuesti ülikooli sisse.
Kui mõnel õppekaval on tekkinud vaba õppekoht, siis täidetakse see konkursi korras. Õppekohad täidetakse semestri alguses nelja nädala jooksul. Esimese aasta sügissemestril vabu kohti ei täideta.
Vabale kohale võivad kandideerida need üliõpilased, kes on sama aasta nimekirjas, kus vaba koht tekib. Näiteks esimese aasta vabale kohale saavad kandideerida vaid esimese aasta üliõpilased (teise ja kolmanda aasta üliõpilased esimese aasta kohale kandideerida ei saa, muidu saaksid nad põhjendamatult nominaalaega juurde).
Konkursi tingimused ja tähtajad on kehtestatud igas valdkonnas eraldi. Enamasti on pingerea koostamise aluseks ainepunktide summa ja peaeriala hinnete keskmine. Vabade õppekohtade täitmise tingimustest ja tähtaegadest saab lähemat infot vastava valdkonna dekanaadist või kodulehelt. Õppekava vahetuse semestril õppetasu maksmise kohustust ei ole. Õppekava täitmist kontrollitakse õppekava vahetusele järgneval semestril.
Õppekava vahetus on võimalik ka uuesti ülikooli sisse astudes. Kõrgharidusseaduse kohaselt võivad samas kõrgharidusastmes uuesti tasuta õppima asuda need, kes on tasuta õppinud kuni pool nominaajast (bakalaureuseõppes kuni 1,5 aastat, magistriõppes kuni 1 aasta). Kes on tasuta kohal õppinud juba rohkem kui pool nominaalajast, see ei saa uuesti tasuta õppekohale sisse astuda enne, kui esimesest sisseastumisest on möödunud kolmekordne nominaalaeg (bakalaureuseõppe puhul 9 aastat, magistriõppe puhul 6 aastat). Lisaks sellele ei saa tasuta õppima asuda õppekavale, kust üliõpilane on kahe aasta jooksul eksmatrikuleeritud.