Fotod: Karina Titova, Rootsi 2019
Kui sul on soov õppida vahetusüliõpilasena Euroopas, siis on kõige lihtsam teha seda Erasmus+ programmi toel. Euroopa-sisene õpiränne võimaldab sinul kui TÜ üliõpilasel õppida oma õppevaldkonna partnerkõrgkoolis, seda kasvõi mitu korda ülikooliõpingute jooksul. Alljärgnevalt leiad informatsiooni programmi tingimuste, õpirände reeglite, stipendiumi ja kandideerimise kohta. Küsimuste tekkimisel ja täiendava info saamiseks pöördu palun Erasmuse programmi üliõpilasvahetuse koordinaatori poole TÜ rahvusvahelise õpirände keskuses:
Jaanika Haljasmäe Ülikooli 18-134, Tartu vastuvõtuaeg E-N, kell 13.00-16.00 Tel 737 5151, E-post erasmus [ät] ut.ee
Lisaks on TÜ akadeemilistes üksustes Erasmuse õpirände koordinaatorid, kelle poole võid oma eriala partnerkõrgkoole puudutavate küsimustega pöörduda ning kellele esitad ka kandideerimisdokumendid õpirändes osalemiseks.
Õpirändes osalemise avalduse saad esitada, kui sa praegu oled TÜ üliõpilane. Arvesta kohe ka seda, et õpirändes osalemise alguseks pead sa:
Erasmus+ õpirändes võid osaleda mitu korda, seda ka ühe õppeastme jooksul. Õppeaja planeerimisel arvesta:
Vahetusüliõpilasena väliskõrgkoolis õppimist planeerides pea silmas, et tegemist on siinsete õpingute osaga - õpingud TÜ-s ei peatu ja sooritus väliskõrgkoolis mõjutab sinu õppekava täitmist. Välismaal õppimist reguleerivad TÜ õppekorralduseeskirja reeglid välismaal õppimisest ning õppeainete valiku ja nende õppekavasse sobivuse hindamise reeglistik. Nõuded kehtivad läbi programmide, partnerlepingute ja ka omal käel õppima minnes.
Loe lähemalt:
Üliõpilasvahetuses osaledes...
Õpirändes osalemise soovi korral:
Selleks, et välismaal õppimise kogemus täidaks sinu ootusi, on väga oluline leida endale sobiv ülikool. Välisülikooli valimisel pea silmas:
Asjaolu, et tegemist on sinu erialaüksuse partnerkõrgkooliga ei tähenda, et seal õpetataks igal semestril piisavas mahus sulle sobivaid ja huvipakkuvaid õppeaineid. Võib nii olla, et ingliskeelseid õppeaineid selle eriala raames napib ja õppimise elduseks on kohaliku keele valdamine.
Märkides avaldusele 2 huvipakkuvat kõrgkooli suurendad oma võimalusi välja valituks saada. Soovi korral saad kandideerida ka üheks semestriks ühte ja teiseks semestriks teise välisülikooli, st sooritada kaks eraldiseisvat õpirännet. Seda eeldusel, et Erasmus+ programmis osalemine ühes õppeastmes ei ületa 12 kuud. Jälgi ka, et välisülikoolide semestrid ei kattuks.
Vaata konkursikuulutusest, millised dokumendid, mil viisil ja mis tähtajaks tuleb esitada. Üldjuhul on vaja:
Dokumendid esita selle akadeemilise üksuse Erasmuse õpirände koordinaatorile, mille partnerkõrgkooli kandideerid.
Otsuse õpirändes osalemise kohta teeb akadeemiline üksus, kuhu dokumendid esitad. Sa ei konkureeri kõigi õpirändest huvitatud TÜ üliõpilastega - ainult nendega, kes sama eriala raames samasse väliskõrgkooli õppima minna soovivad. Väljavalimisel arvestatakse muuhulgas seniseid õpingutulemusi, motiveeritust, vastava võõrkeele oskust, välisõpingute seotust õppekavaga jms. Võõrkeele oskuse puhul tuleb arvestada, et tase võimaldaks tulemuslikult erialases õppetöös osaleda - reeglina eeldatakse B2, osadel juhtudel ka C1 taset.
Otusest annab sinu Erasmuse koordinaator sulle teada märtsi (põhikonkurss) või septembri (täiendav konkurss) lõpuks.
Peale edukat kandideerimist Tartu Ülikoolis pead täitma vastava väliskõrgkooli nõuded, nemad teevad lõpliku otsuse. Programmi välja valitud üliõpilastele mõeldud informatsiooni saad lugeda siit.
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.