Punktisumma arvutamine
Punktisumma konkreetsel avaldusel kujuneb lähtuvalt vastuvõtutingimustest. Kui vastuvõtt toimub riigieksami tulemuste alusel, siis arvutatakse punktid lähtuvalt kandidaadi riigieksamitest. Kui nõutud on sisseastumiseksam, siis läheb arvesse sisseastumiseksami tulemus. Maksimaalne punktisumma Tartu Ülikoolis on 100 punkti.
Riigieksamite ja sisseastumiseksamite maksimaalne tulemus on 100 punkti. Lõputunnistuse keskmine hinne või aine hinne korrutatakse punktisumma arvutamisel 20-ga.
Igale vastuvõtutingimusele on määratud protsentuaalne osakaal. Üliõpilaskandidaadi punktisumma (p) arvutatakse järgmiselt: vastuvõtutingimuse tulemus (a) korrutatakse vastava protsentuaalse osakaaluga (b), mitme vastuvõtutingimuse korral korrutised liidetakse ning summa jagatakse 100-ga.
Kui vastuvõtt toimub ainult riigieksamite alusel, peab punktisumma SAISis avalduse esitamise hetkel olema üle 66,0 punkti. Sõltuvalt õppekavast arvestatakse sisseastumisel eesti keele ja/või matemaatika riigieksami tulemust (lisainfo riigieksamite kohta).
|
Sisseastumiseksamiga õppekavadel SAISis avalduse esitamise hetkel punktisummat ei vaadata. Kui vastuvõtt toimub ainult sisseastumiseksamitega, on avalduse esitamise hetkel kandidaadi punktisumma 0, kuid kandidaat saab ikka avalduse esitada. Hiljem, sisseastumiseksami sooritamise järel, lisatakse punktid avaldusele. Kui sisseastumiseksami kõrval arvestatakse ka riigieksamit, siis võib avalduse esitamise hetkel olla punktisumma alla 66,0 punkti. Lõplik punktisumma kujuneb peale sisseastumiseksami(te) tulemuste avalikustamist ning seejärel peab kandidaadi punktisumma olema üle 66,0 punkti. Alla 66,0-punktise tulemusega kandidaadid arvatakse konkurentsist välja.
Lisapunktid
- Gümnaasiumi parimale lõpetajale (medal või keskmine hinne) lisatakse vastuvõtu punktisumma arvutamisel täiendavalt kolm konkursipunkti. Loe lähemalt...
- Lisapunkte on võimalik saada ka Tartu Ülikooli teaduskooli kursuse ja Tartu Ülikooli vaba juurdepääsuga e-kursuse (MOOC) eduka läbimise puhul. Loe lähemalt...
Punktide arvestamine eritingimuste alusel vastuvõtul
Eritingimuse täitmine tagab kandidaadile vastuvõtu. Sõltuvalt eritingimusest ja tulemusest antakse kandidaadile maksimumtulemus või vastuvõtulävendi punktisumma 80 punkti (informaatika ja õigusteaduse õpekaval 85 punkti).
- Maksimumpunktid antakse kandidaatidele, kes on kuulunud olümpiaadide/võistluse paremikku ja osalenud rahvusvahelistel olümpiaadidel. St kes on täitnud olümpiaadi eritingimused, mis on loetletud lehel https://www.ut.ee/et/sisseastumine/bakalaureus/eritingimus.
- Õppekavadele vastuvõtutingimuste lehtedel loetletud eritingimuste (osalemine olümpiaadi lõppvoorus, MOOC jne) täitmisel arvestatakse kandidaadi punktisummaks õppekava vastuvõtulävendi (80 või 85) punktisumma. Kui vastuvõtt toimub riigieksamite tulemuste alusel ja kandidaadi punktisumma riigieksami tulemustega on lävendist kõrgem, siis jääb kehtima riigieksamite alusel arvutatud kõrgem punktisumma. Erandiks on õppekavad, millele ei ole lävendit kehtestatud - sellisel juhul arvestatakse tulemuseks maksimumpunktid.
- Akadeemilisel testi vähemalt 65 punktile sooritamine tagab vastuvõtulävendi (80 või 85). Kui vastuvõtt toimub riigieksamite tulemuste alusel ja kandidaadi punktisumma riigieksami tulemustega on lävendist kõrgem, siis jääb kehtima riigieksamite alusel arvutatud kõrgem punktisumma. Erandiks on õppekavad, millele ei ole lävendit kehtestatud - sellisel juhul arvestatakse tulemuseks maksimumpunktid.