Rahvatervishoid

Rahvatervishoid
Magistriõpe
Ajakava
- 1. veebruar – 30. juuni: avalduste vastuvõtt
- hiljemalt 13. juuli: esimesed vastuvõtuotsused
- 30. august: õppeaasta algus
Päevaõpe, nominaalne õppeaeg 2 aastat
Lõpetamisel omandatav kraad: terviseteaduse magister
Miks õppida Tartu Ülikoolis rahvatervishoidu?
Hea tervis on tähtis igale inimesele, perekonnale ja ka ühiskonnale tervikuna. Riigi seisukohalt ei tohi rahvastiku tervise tähtsust alahinnata. Terved inimesed on ühiskonna majandusliku ja sotsiaalse arengu üheks peamiseks eelduseks.
Loe lähemalt...
Eeldusained ja vastuvõtutingimused
Vastuvõtu eeltingimuseks on bakalaureusekraad või sellele vastav haridustase meditsiini, loodus-, tervise-, sotsiaalteaduste, matemaatika/ matemaatilise statistika või majandusteaduste valdkonnas või töötamine terviseinfo analüüsiga seotud erialal. Eeldusaineid ei ole õppekaval kehtestatud.
Õppekohtade arv: 15
Vastuvõtutingimus | Osakaal |
---|---|
Erialakatse | 100% |
Vastuvõtt toimub paremusjärjestuse alusel.
Kandideerimiseks vajalik minimaalne punktisumma on 66,0.
Erialakatse
NB! 2021/2022 õppeaasta erialakatse sisu uuendatakse ja toimumisinfo lisatakse hiljemalt 31. jaanuariks 2021.
Erialakatse eemärk on hinnata magistriõppesse kandideerijate teadmisi tervise valdkonnas ning suulist ja kirjalikku väljendusoskust. Samuti hinnatakse kandidaadi inglise keelest arusaamist. Selleks hõlmab test umbes lehekülje pikkust ingliskeelset teksti, mille kohta on esitatud küsimused, millele kandidaat peab vastama.
Erialakatse koosneb kirjalikust (50% katse punktisummast) ja suulisest (50% katse punktisummast) osast.
Erialaktse kirjalik osa seisneb tervisega seotud probleemi käsitlemises, mille käigus tuleb lisaks probleemi põhjendusele esitada selle lahendamise tegevuskava. Kirjalikus töös hinnatakse loovust ja argumentatsiooni ning oskust suhestada probleemi aja, koha ja seonduvate valdkondadega. Probleemi valik ja püstitus on kandidaadi määrata. Kirjaliku teksti pikkus on kuni 200 sõna ja selle koostamiseks on aega 60 minutit. Eksami ajal ei ole lubatud kasutada mistahes informatsiooniallikaid ega abivahendeid.
Erialakatse suuline osa seisneb vestluses eksamikomisjoni liikmetega ja põhineb kirjalikus osas koostatud teksti arutelul. Suulise eksami käigus hinnatakse eelkõige probleemipüstituse läbimõeldust ja lahenduse teostatavust ning kandidaadi suulist eneseväljendus- ja argumenteerimisoskust. Samuti hinnatakse kandideerija motivatsiooni rahvatervishoiu erialal töötamiseks ja huvi selle valdkonna arendamise vastu.
Erialakatset hinnatakse 100-punktisüsteemis.
Kandideerimiseks vajalik minimaalne punktisumma on 66,0.
Loe ka erialakatse meelespead.
Kontaktid
Küsi erialakatse, õppekava ja õppimise kohta Ene Indermitte |
Vt korduma kippuvaid küsimusi |