Autor:
Tartu observatoorium

Barlova teadusõhtul räägivad NASA teadlased eksoplaneetide murrangulistest avastustest

Tartust saab aprilli lõpus kosmosemissiooni keskus. Põhjus selleks on 23.–26. aprillil 2024 Tartu observatooriumi korraldatav Euroopa Kosmoseagentuuri ARIEL missiooni konsortsiumi konverents. ARIELi missiooniga saadetakse 2029. aastal kosmosesse esimene eksoplaneetide atmosfääri uuriv teleskoop, mis vaatleb nelja aasta vältel nende koostist, teket ja arengut.

NASA panustab missiooni instrumendiga CASE (Atmospheric Remote-sensing Infrared Exoplanet Large-survey).

Meie külalised teadusõhtul on David R. Ciardi (NASA Exoplanet Science Institute) ja Douglas M. Hudgins (NASA Ames Research Centre), kes räägivad eksoplaneetide revolutsioonist. Planeedid, mis tiirlevad väljaspool meie Päikesesüsteemi, avastati esimest korda veidi vähem kui 30 aastat tagasi, muutes meie arusaama universumist ja meist endist. NASA on lennutanud kosmosesse mitmeid missioone, mis on kujundanud ja kujundavad jätkuvalt meie arusaamu teiste tähtede ümber tiirlevatest planeetidest – otsides potentsiaalselt elamiskõlblike maailmasid.

Teadusõhtud toimuvad kuus korra ja neid korraldab Tartu Ülikooli Tartu observatoorium.
Aruteluõhtutel põimuvad päevakajalised teadusteemad ja mõnus seltskond.

Sissepääs teadusõhtule on tasuta!
NB! Üritus on inglise keeles.

Liitu Facebooki üritusega.

Foto on dekoratiivne