Autor:
Erakogu

Tartu Ülikooli muuseumi uuel välinäitusel saab lugeda Toomemäest inspireeritud luuletusi

6. mail kell 21.00 avatakse Kirjandusfestivali Prima Vista programmi osana Toomemäe nõlval välinäitus „Aken Toomemäe poole“.

Näitusel saavad huvilised tutvuda Toomemäega seotud luuletustega ning eri ajastute fotode ja maalidega. Tartu tähenduslikest paikadest on just Toomemägi üks olulisimaid maamärke, millest on luuletatud palju ja mitmes keeles.

„Mind on alati huvitanud tekstide ja paiga seosed. Toomemäel tulevad need iseäranis tihedalt ja mitmekesiselt välja,“ tutvustas näitust selle kuraator, eesti kirjanduse kaasprofessor Mart Velsker.

Näitus paikneb Aeglaseks Surmaks kutsutaval professorite alleel, mis ühendab ülikooli ning Toomemäge ja toomkiriku varemetes asuvat muuseumit. Näituse vanim luuletus pärineb 17. sajandist, kõige uuemad selle kümnendi algusest. Need luuletused ongi omamoodi aken Toomemäe poole. Näituse pealkiri pärineb Mari Vallisoo samanimelisest luuletusest.

Kirjandusfestivali Prima Vista alapealkiri on tänavu „Paremad ja halvemad tulevikud“. Näitust toetatakse rahvusvahelisest Euroopa Liidu rahastatud projektist CAMINO, millega tähistatakse 20 aasta möödumist EL-i laienemisest. EL-iga ühinesid 2004. aastal kümme Ida- ja Kesk-Euroopa riiki, nende hulgas Eesti, Läti ja Leedu.

Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand

Külastajad Toomemäel

Tartu Ülikooli muuseumid kutsuvad muuseumiööl vabadust nautima