Tutvu kolme parima kavandiga
Kallis ülikoolipere liige!
Siin lehel saab tutvuda maskotivõistluse kolme parima kavandiga. Kokku jõudis meieni 97 vahvat ja omanäolist kavandit. Komisjon valis novembri lõpus välja kolm parimat. Kavandeid valides pidas komisjon silmas, et tulevane maskott oleks kõiki ülikooli liikmeid kaasav ja arvestav. Detsembris oli igal ülikoolipere liikmel võimalus valida oma lemmik. Nüüdseks on kõik hääled üle loetud ja võistluse võitis maskott Tiksu. Kokku andsid ülikoolipere liikmed 1597 häält: Tiksut eelistas 922, rebast 390 ja öökulli 285 hääletajat. Kõik hääled on üle kontrollitud ja iga hääletaja seos ülikooliga on tuvastatud.
Kavand nr 1: Öökull
Tarkuse- ja sõjajumalanna Ateena õlal istub teatavasti öökull, kes avaldab talle maailma kohta tõdesid ja tänu sellele toob lahingus kindla võidu. Niisamuti on Tartu Ülikool öökullina oma tudengite, vilistlaste ja teadlaste kõrge lennu saladus.
Väärika linnuna sobib ta igasse olukorda ja iga olukord sobib talle. Tartu Ülikooli maskotina jätab öökull kustumatu mälestuse kõigile, kes temaga kord kohtunud.
Kavandi autor on Markus Tamm.
Kavand nr 2: Rebane
Eestis on rebane arvukas liik, kes on levinud nii mandril kui ka saartel ning isegi väiksematel laidudel. Punarebane on oma leidlikkuse, kavaluse ja intelligentsusega pälvinud legendaarse maine. Rebane aitaks kavaluse, tarkuse ja eestluse esindajana suurendada ülikooli liikmeskonna ühtekuuluvustunnet ning toetaks ülikooli eesmärkide elluviimist, muu hulgas aidates populariseerida haridust ja teadust. Rebane oleks ideaalne esindama ülikooli liikmeskonda lahtiste uste päeval, vilistlaste kokkutulekul, spordipäevadel, rektori karika golfivõistlusel jne. Tema käest saab vajaduse korral infot ülikooli ürituste ja muude toimetuste kohta.
Värvusõpetuse järgi nõuab iga värvitoon harmoonia saavutamiseks teatava hulga kontrasttooni (vastandvärvi). Rebasemaskoti kavandamisel on värvidena kasutatud oranži ja sinist kui harmoonilisi vastandeid: oranž esindab Tartu Ülikoolile omaselt edukust, julgust ja loomingulisust ning sinine distsipliini, töökust ja korda.
Kavandi autor on Hanna Marii Ilves.
Kavand nr 3: Tiksu
Ühel sügissemestril silmasid tudengid loengusaali akna taga ühte kummalist lindu uudistamas. Lind oli eripärast värvi ja bioloogid tuvastasid, et tegu on eksootilise isendi Pompadour cotinga’ga. Kuidas lõunamaa lind Tartusse jõudis, oli paras mõistatus. Lindu nähti loengusaali aknal korduvalt, nii et õppejõud, kelle sõnade põhjal lind nime sai, armastas teda silmates kommenteerida: „Jälle tiksub seal nagu tihane.“ Ajapikku lühenes see lihtsalt Tiksuks.
Lind oli tudengitele seltsiks kolmel sügisel ja kevadel, kuid neljanda õppeaasta alguses teda enam ei nähtud. Küll naljatati siis, et „tegi baka ära ja läks välismaale magistrisse“ või et „oli omandanud juba piisavalt teadmisi ja oskas nüüd tagasi kodumaale lennata“. Väidetakse isegi, et ta olevat lõpuks jõudnud ülikooli loodusmuuseumisse, kus teda veel tänapäevalgi vaatamas saab käia (lindude sekts. eks. #40). Tiksu sobiks hästi Tartu Ülikooli maskotiks, sest tema uudistav loomus peegeldab endas nii ülikooli kui ka tudengite väärtushinnanguid.
Kavandi autor on Lennart Rikk.
Rohkem infot leiab siit.
Lisateave:
Mariana Tulf
turundusspetsialist
turundus- ja kommunikatsiooniosakond
mariana.tulf [ät] ut.ee