Siia koondame peatselt infot korruptsiooniohu ennetamise kohta.
Selleks, et suurendada töötajate teadlikkust ja aidata neil vältida huvide konflikte ja korruptsiooniriske, on ülikool koostanud juhendi huvide konflikti ja korruptsiooniohtlike olukordade ennetamiseks, tuvastamiseks ja lahendamiseks.
Tuginedes korruptsioonivastase seaduse § 11 lg 3 p 4 on Tartu Ülikooli senat salajase hääletamise korra punktis 8 sätestanud, et kui otsuse teeb otsustuskogu ning salajase hääletamisega otsustatakse otsustuskogu liikmega korruptsioonivastase seaduse tähenduses seotud isikusse puutuvat küsimust, siis seda otsustuskogu liiget automaatselt ei taandata, vaid tal on endal õigus otsustada, et ta ei osale küsimuse arutelus ja taandab ennast hääletamisest. Otsustuskogud, kus seda põhimõtet rakendatakse, on ülikooli senat ning valdkondade, instituutide, kolledžite ja ülikooli asutuste nõukogud. Ülikooli otsustuskogude moodustamisel on arvesse võetud erinevaid põhimõtteid, millest olulisemad on akadeemiliste töötajate esindatus, erialane ja teaduslik kompetentsus ja administratiivne vastutus. Juhul, kui otsustuskogust taandada kõik need isikud, kes on korruptsioonivastase seaduse mõttes seotud isikud selle inimesega, keda puudutavat otsust (nt ametikohale valimine) parasjagu tehakse, võib otsustuskogu koosseis kaotada oma sisulise pädevuse seda otsust üldse teha. Seetõttu ei taandata kõiki seotud isikuid otsustuskogust automaatselt, vaid antakse neile õigus ennast taandada juhul, kui nad tunnevad, et ei suuda otsuse tegemisel erapooletuks jääda.
Tartu Ülikool ja Apromore Pty Ltd sõlmisid 10.07.2020 teadus- ja arendustöö lepingu (maht esimesel aastal 132 400.80 eurot), mida täidab arvutiteaduse instituudi infosüsteemide professor Marlon Dumas. Prof Dumas on teatanud oma huvide konfliktist osaluse tõttu arendustööd tellinud ettevõttes. Arendustöö projekti käigus uuritakse, kavandatakse ja arendatakse edasi Apromore’i äriprotsesside analüüsi platvormi arhitektuuri ja andmekaeve algoritme, mille spetsiifiline teadmine prof Dumas’l on varasemast teaduskoostööst Melbourne’i Ülikooliga, mille hargettevõte Apromore Pyt Ltd on. Tartu Ülikoolil on Apromore’i platvormi spetsiifilist arendustööd võimalik teha vaid koos eelnimetatud ettevõttega, sest Apromore’i konkurendid kasutavad enda loodud lahendusi ning prof Dumas Apromore’i spetsiifilised teadmised ei ole seal rakendatavad. Prof Dumas on Tartu Ülikoolis antud uurimissuuna juht ning tal on ainsana nõutaval tasemel teadmised Apromore’i arhitektuurist ja andmekaeve algoritmidest. Koostööprojekti käigus võimalik vähemalt ühel üliõpilasel saada Apromore’i platvormi arendamise ja tööstusprojektis osalemise kogemus. Lisaks eeltoodule on oluline märkida, et Marlon Dumas’ ja Melbourne’i Ülikooli teadlaste varasemalt koos tehtud Apromore’i suunalist teadustööd on võimalik edasi arendada ja tootestada (kommertsialiseerida) ainult nende hargettevõtte Apromore Pyt Ltd kaudu.
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.