Ülikooli rahvusvahelistumisega seotud eesmärgid tulenevad Tartu Ülikooli arengukavast aastateks 2015–2020 (A2020), mille Tartu Ülikooli nõukogu kinnitas 16. juunil 2014. Ülikooli rahvusvahelistumise üldsuundi juhitakse ja koordineeritakse keskselt, tegevusi planeeritakse valdkondade ning täidetakse instituutide ja kolledžite tasandil vastavalt valdkondlikele arengukavadele.
Arengukava tervikteksti ja muude arengukavaga seotud materjalidega on võimalik tutvuda ülikooli kodulehel: http://www.ut.ee/et/ulikoolist/arengukavad
Ülikool:
1.1. loob uusi, tugevatel teadussuundadel põhinevaid ja Eesti majanduse arengut toetavaid rahvusvahelisi õppekavasid ja täiendusõppeprogramme; 1.2. väärtustab ja tunnustab kõrgetasemelist ja laia rahvusvahelise haardega õppe- ja teadustööd; 1.3. kaasab tippspetsialiste välismaalt, soodustab üliõpilaste ja töötajate akadeemilist vahetust panustades regionaalse koostöö ja tööjaotuse väljakujunemisse teaduslikus uurimistöös ning taseme- ja täiendusõppes; 1.4. tagab üliõpilaste konkurentsivõime tööturul, aitab kaasa tudengitele praktikavõimaluste leidmise välismaal ning välistudengitele praktikavõimaluste leidmisel Eestis; 1.5. toetab liikmeskonna konkurentsivõime arendamist, üliõpilaste ettevalmistamist tööks ja suhtlemiseks mitmekultuurilises keskkonnas; 1.6. seob oma vilistlased koostöövõrgustike kaudu kogu maailmas ning pakub neile võimalusi Eesti arengule kaasa aidata; 1.7. osaleb aktiivselt rahvusvahelistes võrgustikes, arendab heapartnerlikku koostööd teiste maailma ülikoolide ja ettevõtetega nii Eestis kui välismaal; 1.8. osaleb riiklike kõrghariduse ja teaduse rahvusvahelistumise eesmärkide väljatöötamisel ja saavutamisel, Euroopa Liidu haridus- ja teadusruumis osaledes panustab globaalsete probleemide lahendamisse Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni programmi raames.
Ülikool: 2.1. loob motiveeriva ja atraktiivse, rahvusvahelise ja kultuuriliselt mitmekesise õpi- ja töökeskkonna nii Tartus kui kolledžilinnades Narvas, Pärnus ja Viljandis, arendab ingliskeelset tugisüsteemi (sh karjäärinõustamist) ja veebikeskkonda; 2.2. panustab aktiivselt Tartu kui avatud mõtlemisega linna, rahvusvahelise õpi-, töö- ja elukeskkonna ning atraktiivse reisisihtkoha kujundamisse.
3.1. toetab eesti keele ja rahvuskultuuri tutvustamist ülikooli rahvusvahelistele liikmetele, soodustades nende integratsiooni Eesti ühiskonda; 3.2. arendab ja pakub eesti keele ja kultuuri alaseid rahvusvahelisi täiendusõppeprogramme; 3.3. laiendab oma välispartnerite võrgustiku kaudu Eesti kultuurikontakte.
4.1. panustab rahvusvaheliste ja eeskätt Läänemere regiooni ülikoolide võrgustike arengusse, tehes valdkondlikult koostööd erinevate partnerite ja piirkondadega; 4.2. lähtub õppetegevuse sihtturunduse piirkondade valikul ühtsetest põhimõtetest ja strateegilistest eesmärkidest.
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.