Ülikooli struktuur
Ülikooli akadeemilise struktuuri moodustavad nelja valdkonda koonduvad instituudid ja kolledžid ning valdkonnavälised ülikooli asutused. Ülikooli tugiüksuste hulka kuulub kümme osakonda.
Ülikoolis on neli valdkonda: humanitaarteaduste ja kunstide valdkond, sotsiaalteaduste valdkond, meditsiiniteaduste valdkond, loodus- ja täppisteaduste valdkond.Valdkonda juhib dekaan. Valdkonnal on nõukogu, mille koosseisu kuuluvad dekaan, valdkonda kuuluvate instituutide juhid ja kolledžite direktorid, viis üliõpilast ja kolm nõukogu enda nimetatud liiget.
Instituut on ülikooli akadeemiline põhiüksus, mis ühendab lähedaste erialade õppe- ning teadus- ja arendustöö. Instituudi põhiülesanne on teha oma erialadel õppe- ning teadus- ja arendustööd ning tagada ülikooli põhikirjaline tegevus. Senati otsusel võib instituudi nimes kasutada sõna „teaduskond“.
Kolledž on akadeemiline asutus, mis teeb oma erialadel õppe- ning teadus- ja arendustööd ning täidab muid ülesandeid vastavalt oma põhikirjale. Väljaspool Tartut asuv kolledž täidab ülikooli regionaalse pädevus- ja arenduskeskuse rolli kolledži põhikirjas sätestatud piirkonnas.
Ülikooli asutus on ülikooli akadeemilise struktuuri koosseisu kuuluv iseseisvaid ülesandeid täitev üksus, mille eesmärk ning tegevuse alused ja kord on määratud rektori kehtestatud põhikirjaga.
Tugiüksused tegutsevad rektori käskkirjaga kinnitatud tugiüksuste kirjeldustes määratud eesmärgil ja ülesannete täitmiseks neile antud õiguste piires. Tugiüksuste juhid annavad aru prorektorile või vastutusala juhile.
Vt ka rubriiki "Ülikooli juhtimine"