Kõik on oodatud neljapäeval, 2. aprillil kell 16 Tartu observatooriumi astrofüüsika veebiseminarile! Esinevad TÜ füüsika magistrandid: Kertu Metsoja räägib Maa-lähedastest asteroididest ja Rauno Neito tutvustab MESSENGERi missiooni Merkuurile.
Osalemiseks on tarvis Zoomi tarkvara, mille saab kergesti paigaldada, kasutades seminari linki.
Kertu Metsoja
Kokkuvõte
Ettekandes annan ülevaate asteroidide füüsikalistest omadustest, toon esile, milliste meetoditega neid leitakse, uuritakse ja jälgitakse, ning millised on praegused aktiivsed missioonid, mis eelnimetatud tegevustega tegelevad. Peamiselt keskendun nendele asteroididele, mis satuvad oma orbiidil Maa lähedale ja võivad Maaga kokku põrgata.
Rauno Neito
Kokkuvõte
Räägin, miks MESSENGERi missioon ette võeti, millised aparaadid ta pardal olid ja kuidas ta Merkuurini jõudis. Lõpuks arutlen missiooni käigus tehtud avastuste, selle lõpu ja Merkuuri uurimise tuleviku üle (mõned sõnad BepiColombo missiooni kohta).
Veebiseminariga saab liituda siin. Kohtume seminaris!