Interdistsiplinaarne sündmus ühendab imagoloogiat, tõlkeuuringuid ja Kanada uuringuid. Selle eesmärgiks on rikastada tõlketeaduse, Euroopa keelte ja kultuuride ning võõrkeeleõpetaja magistriõppekavu, samuti Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikooli ning Keeleteaduse, filosoofia ja semiootika doktorikooli teadustöö metodoloogia alaste kursuste valikut. Belgia, Kanada, Eesti, Saksamaa, Ungari ja Türgi teadlaste osalusel toimuv sündmus on kahepäevane.
Üritus algab 7. mail aadressil Lossi 3-307 kraadiõppurite kollokviumiga „Tõlkides Kanada kuvandeid,“ kuhu on oodatud magistrandid, doktorandid, järeldoktorid ja akadeemilised töötajad. Hommikuse kava kolm ettekannet käsitlevad imagoloogiat ja tõlketeadust üldisemalt, pärastlõunased neli ettekannet rakendavad neid Kanadaga seonduvale uurimisainesele.
Teisel päeval, 8. mail aadressil Lossi 3-112 toimuv doktorantide töötuba „Imagoloogilised lähenemised ja meetodid humanitaarteadustes“ on aga suunatud humanitaarvaldkonna doktorantidele ja järeldoktoritele ning käsitleb kuvanditega seotud uurimistöö metodoloogilisi aspekte. Töötoa ettekannete ja arutelude eesmärk on näidata imagoloogilise lähenemise lisaväärtust humanitaarias tehtavas eri liiki teadustöös.