9.–11. juunini 2019 toimub Tartu Ülikoolis IV Ida-Euroopa ja Venemaa uuringute aastakonverents, mis sel korral kannab alapealkirja "Kogukonnad muutuste keerises. Identiteet ja suveräänsus teisenevas maailmas".
Konverentsi avab pühapäeval, 9. juunil kl 18 professor Gerard Toal (Virginia Tech, Ameerika Ühendriigid) plenaarettekandega teemal "Atlanticism and Empire" (eesti k "Atlantitsism ja impeerium"). Esmaspäeval, 10. juunil kl 16.30 peab plenaarettekande professor Nancy Condee Pittsburghi Ülikoolist (Ameerika Ühendriigid), kes kõneleb teemal "Wishful Thinking: The End of Sovereignty in Postcommunism’s Third Decade (2009–2019)" (eesti k "Soovmõtlemine: Suveräänsuse lõpp postkommunismi kolmandal kümnendil (2009-2019)"). Esmaspäeval ja teisipäeval (10.-11. juunil) toimuvad paralleelsessioonides ettekanded sotsiaalteaduste valdkonna õppehoones (Lossi 36).
Konverents toimub inglise keeles. Plenaaristungitel on oodatud osalema kõik huvilised, paralleelsessioonid ja teised kõrvalüritused on ennekõike mõeldud konverentsil osalejatele ja külalistele. Külaliste registreerimine on avatud 31. maini. Lisainfot leiab konverentsi kodulehelt: https://sisu.ut.ee/tartuconference/avaleht.