16. jaanuaril 2020 kl 11 – 16.30 toimub Tartu Ülikooli aulas konverents „Õppejõult õppejõule 2020: õppimine ja õpetamine kui koostöö”. Konverentsi keskmes on sisuka õppimise ja õpetamise eesmärgil tehtav koostöö. Peaettekande teeb professor Andra Siibak teemal „Digipõlvkonna demüstifitseerimine".
Töötubades ja stendiettekannetes tutvustatakse ideid ja jagatakse kogemusi erinevatest võimalustest, kuidas koostöös jõuda sisuka õppimiseni. Oodatud on ettekanded õppejõudude omavahelisest koostööst, koostööst üliõpilaste ja õppejõudude vahel, üliõpilaste ja praktikute vahel, ühistest õppimissündmuste korraldamisest. Seekordsele konverentsile on eriti oodatud üliõpilaste ja õppejõudude ühisettekanded (nt kuidas üliõpilased kogevad uusi ideid õppejõudude õpetamises).
Päevakava:
11.00 Plenaarsessioon
Konverentsi avab rektor professor Toomas Asser
Üliõpilaste tervitus Helo Liis Soodla
"Digipõlvkonna demüstifitseerimine." Professor Andra Siibak
"Õppejõu õppimine - üksi ja ühiselt." Dotsent Mari Karm
13.00 Kohvipaus
13.30 Töötoad (küsimuste kasutamine, meeskonnatöö õpetamine, esmakursuslaste ja väärtuste mäng, veebiseminaride läbiviimine, ettevõtlikkuse arendamine)
14.30 Postersessioon
15.30-16.30 Ümarlaud uuenenud õppeainete tagasiside teemal
Soovid stendiettekande tegemiseks palume saata 6. jaanuariks 2020 Airi Niilo nimele (airi.niilo [ät] ut.ee). Stendiettekanne on soovitav kujundada A0 formaadis ja välja trükkida multimeedia talituses. Sobiv alus on leitav (vt variante alus 1, alus 2).
Samuti on võimalik esitada e-poster, mis on digitaalne interaktiivne stendiettekanne ning sisaldab erinevaid multimeedia elemente: tekst, pildid (joonised, graafikud jm), video, audio, hüperlingid, 3D mudelid jms. E-posteri formaat võimaldab muuta posteri kaasahaaravamaks ja informatiivsemaks, hoiab kokku paberit ja printimisraha, on kergesti muudetav ja kasutatav ka erinevates nutivahendites (telefonid ning tahvlid). Vaata näidet: https://sisu.ut.ee/katse12. Kui te soovite teha e-posteri, siis võtke ühendust oma valdkonna õppedisaineriga, andes oma soovist märku hiljemalt 6. jaanuariks 2020.
Stendiettekanded pannakse välja töötubades, kus autorid saavad oma kogemust tutvustada 7minutilise esitlusega, millele järgneb arutelu.
„Õppejõult õppejõule“ konverentsid said alguse aastal 2015. Konverentside eesmärk on kolleegidelt õppimine, kogemuste jagamine ja didaktilised arutelud, aga ka õppejõudude inspireerimine, et püsiks huvi õppimise, õpetamise ja üliõpilaste vastu.
Konverentsi korraldab personaliarenduskeskus koostöös akadeemiliste üksustega. Registreerimine on avatud siin
Info: Mari Karm (mari.karm [ät] ut.ee), Airi Niilo (airi.niilo [ät] ut.ee, tel 737 6261)
Konverentsi toetab osaliselt Euroopa Regionaalarengu Fondi ASTRA programmi projekt Per Aspera.