Tartu ülikooli kunstimuuseumis on üleval näitus "Puusse lõigatud pildid - Jaapani traditsiooniline puulõikegraafika", kus eksponeeritakse Eestis haruldasi, ülikooli kunstimuuseumi kogusse kuuluvaid 18.-19. sajandi jaapani ukiyo-e puulõikeid ja otse Jaapanist saabunud modernset puulõikegraafikat. "
Esindatud on kõik ukyio-e graafika olulisemad teemad: kurtisaanid ja geišad, kabukiteatri näitlejad, jaapani legendid ning maastikuvaated. Paljude tuntud kunstnike tööde hulgas kohtab ka kuulsaid nimesid nagu Hokusai ja Hiroshige" räägib TÜ kunstimuuseumi direktor Inge Kukk, kes on ka üks näituse kuraatoritest.
Vanadele jaapani puulõigetele pakuvad põnevat võrdlust 20. sajandi jaapani kunstnike värvirõõmsad graafikalehed, mis on pärit Adachi fondi kogust Jaapanist. Näitus tutvustab jaapani värvilise puulõike töövõtteid ja materjale, rõhutades selle tuhandeaastase tehnika omapära ning elujõudu kaasaegses Jaapanis.
Näitus jääb avatuks kuni 15. märtsini 2013, kuid 22. detsembrini on TÜ kunstimuuseum tavapärasest (E-R 11-18) erinevalt avatud ka laupäeviti kell 11-15. Igal kuul toimuvad näitusega seotud kunstikolmapäevad, kus tuntud lektorite abiga saab heita sügavama pilgu jaapani kunsti. Oodata on ka jaapani puulõikegraafika trükkimise esitlust Adachi spetsialistide poolt.
Näitus on valminud koostöös Jaapani Suursaatkonnaga Eestis, Jaapani fondi ja Adachi fondiga Tokyos.
Lisainfo: kunstimuuseum.ut.ee