Kutsume teid Teadlaste Öö Festivali raames kuulama loengut „Hullud hobukesed“, milles Las Palmase ülikooli merekeskkondade uurija Francisco Otero-Ferrer tutvustab
merihobukesi ning ühtlasi avab sümboolselt Teaduskeskuse AHHAA ja TransGeno projekti koostööna Tartusse saabunud merihobukeste akvaariumi.
Merihobukesed on merinõellaste seltsi kuuluvad põnevad mereelukad. Nad on laialt levinud kogu maailma troopilistes, subtroopilistes ja parasvöötme vetes, kuid kohatud on neid ka põhja pool, Kanadas ja isegi Thamesi jões. Nad on kalad, kuigi oma hobuse pead meenutava peakuju, erinevates suundades liikuvate silmade ja püstiasendis ujumisstiiliga kalu kuigipalju ei meenuta. Põnevaks uurimisobjektiks muudab merihobukesed ka nende paljunemisbioloogia, mis on ainulaadne kõigi selgroogsete hulgas - nimelt poegivad ja järglaste eest hoolitsevad isasloomad.
Francisco Otero-Ferrer on Las Palmase Ülikooli Säästva Vesiviljeluse ja Mereökosüsteemide Instituudi teadur. Ta on omandanud doktorikraadi mereteadustes, uurides merihobukeste paljunemist ja ökoloogiat. Aastate jooksul on ta olnud tegev mitmetes EL algatustes, milles merihobukesi on kasutatud mudelorganismidena isa ja loote suhete uurimisel.
NB! Loeng on inglise keeles.