Seekordne teadusteisipäev on pühendatud „Komeedipüüduri“ (ingl Comet Interceptor) missioonile, mis aitab Eestil kosmoseajalugu teha. Külas on Tartu observatooriumi kosmosetehnoloogia vanemteadur Mihkel Pajusalu, kes vastutab „Komeedipüüduri“ põhiinstrumendi OPICu ehituse eest siinsamas Eestis.
Teadusteisipäev toimub 10. märtsil kell 18 ikka lokaalis nimega Barlova (Tähe 29, Tartu).
„Komeedipüüduri“ eesmärk on uurida komeeti, mis on väljunud Öpik-Oorti pilvest ja läheneb Päikesele. Sellised komeedid võivad anda täiesti uusi teadmisi nii võimalike tulevikuohtude kui ka elu tekke kohta meie Päikesesüsteemis.
Optiline periskoopkaamera, millega taevakeha möödalennu ajal pildistatakse, valmib Tõraveres. See ongi protsess, mida Pajusalu juhib. Tegu on esimese korraga, kui Eesti tehnoloogia süvakosmosesse jõuab. Samuti on Eestil esimest korda võimalus ESA suure missiooni kõigis etappides võrdväärse partnerina kaasa lüüa.
Vanemteadur Mihkel Pajusalu saabus augustis tagasi Massachusettsi Tehnoloogiainstituudist (MIT-st). Pajusalu on olnud ka ESTCube-1 elektrienergia alamsüsteemi juht.
Teadusteisipäeva muusikalised vahepalad on obsi bändilt.
Teadusteisipäevade sarja moodustavad TÜ Tartu observatooriumi korraldatud aruteluõhtud, kus põimuvad muusika, mõnus seltskond ja teadus. Teadusteisipäevad toimuvad iga kuu teisel teisipäeval. Tulge mõnusas hubases õhkkonnas kaasa mõtlema ja arutama!