Kutsume kõiki osalema 7. mail toimuval veebiseminaril, kus esineb atmosfääri kaugseire vanemteadur Erko Jakobson Tartu observatooriumist. Seminaril vaadatakse Arktika eri piirkondade ja Läänemere regiooni meteoandmete omavahelisi seoseid nii samal ajahetkel kui ka ajaliselt nihutatuna, et hinnata nende seoste võimalusi pikaajalises ilmaennustuses.
Seoste leidmiseks on kasutatud kliimamudeli CESM-LE pikaajalist kontrolljooksu ja ERA-5 järelanalüüsi mudelit, seoste tulevikuprognoosi hindamiseks on kasutatud CESM-LE ansambli andmeid aastatel 1980–2100.
Veebiseminariga saab ühineda siin.
NB! Veebiseminari keskkonna Big Blue Buttoni (BBB) kasutamiseks sobib kõige paremini Google Chrome. Sellele järgnevad Firefox ning Opera. Teiste veebilehitsejega võib esineda probleeme helikvaliteedis ja ekraanijagamisel. Internet Exploreriga BBB ja salvestused ei tööta, samuti Apple'i telefonides.
Kõik on oodatud enne veebiseminari küsimusi esitama. Seda saab teha siin.
Euroopa Komisjoni rahastatav Copernicuse programm loob võimalused paremaks atmosfääriseireks ja täpsemateks kliimateenusteks.
Satelliitkaugseire meetodid on jõudnud seisu, mil ka Eesti-suurusel väikeriigil võiks neist kliima- ja keskkonnaprobleemide lahendamisel kasu olla. Kaugseireprogramm Copernicus on teinud tänuväärset tööd, mille tulemusel on loodud hulgaliselt tasuta atmosfääri- ja kliimateenuseid. Neid andmeid saaks kasutusele võtta vaid teadlaste, avaliku sektori asutuste ja ettevõtete koostöös. Seepärast korraldavad Tartu Ülikooli Tartu observatoorium ja füüsika instituut veebiseminaride sarja, et Copernicuse atmosfääri- ja kliimateenuseid tutvustada.
Seminari toetab Interregi Läänemere programmi projekt „BalticSatApps“, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.