
-
Interdistsiplinaarne õppekava annab põhjalikud teadmised Euroopa Liidust ning seob need praktiliste kogemustega Eestist ja välismaalt.
-
Euroopa õpingud annavad ettevalmistuse töötamiseks erinevatel Euroopa Liidu tegevusvaldkondadega seotud ametikohtadel.
-
Euroopa õpingute õppetöö on paindlik ja vastab töötavate inimeste vajadustele ning võimalustele.
ÕPPETÖÖ
Õppima tulles saad ülevaate Euroopa Liidu ajaloolisest kujunemisest, tänasest toimimisest, poliitikast ning institutsioonidest. Mitme erineva valdkonna õppeained moodustavad kokku multidistsiplinaarse õppekava, mis annab teadmisi nii majandus-, õigus- kui ka riigiteadustest. Õppeaja kestus on kaks aastat ning õppetöö on korraldatud sessioonidena reedest pühapäevani, toimudes keskmiselt kaks korda kuus.
Õppekavas mängib keskset rolli arenguseminar, mille eesmärgiks on valmistada sind ette magistritöö kirjutamiseks, toetada teadmiste ja oskuste omandamisel ning aidata loengutes õpitut ühtseks tervikuks siduda. Selline meetod loob motiveeriva õppekeskkonna, kus arendame muuhulgas akadeemilist kirjutamist, tegeleme kursuseprojektidega ning käime õppereisidel tutvumas põnevate inimeste ja organisatsioonidega. Õppetöö käigus pööratakse tähelepanu ka rahvusvaheliste rahastamisprogrammidele ja projektide kirjutamise oskuste ja digipädevuste arendamisele.
- alusmoodul (18 EAP)
- erialamoodul (36 EAP)
- suunamoodul (24 EAP)
- vabaainete moodul (12 EAP)
- arenguseminar (15 EAP)
- lõputöö (15 EAP)
Mida hakkad Euroopa õpingute tudengina õppima?
Selgitab Kristiina Tõnnisson, meie instituudi avaliku halduse lektor:
ÕPPEVORM
Loenguid annavad Johan Skytte poliitikauuringute instituudi hinnatud õppejõud, aga ka teised sotsiaalteaduste valdkonna eksperdid, nt lektorid majandus- ja õigusteaduskonnast. Üliõpilastele korraldame regulaarselt avalikke loenguid, seminare, konverentse ja palju teisi harivaid üritusi, kuhu kutsume esinema tippspetsialiste üle kogu maailma.
Kuna õppetöö toimub lisaks eesti keelele ka inglise keeles, võimaldab see parandada võõrkeelset eneseväljendusoskust ja aitab omandada erialast sõnavara. Loengutes kannab olulist rolli iseseisev materjalide läbitöötamine ja grupitöö. Sellest tulenevalt kasutavad meie õppejõud erinevaid aktiivõppe meetodeid, mille eesmärgiks on arendada kriitilist mõtlemist ning oskust probleeme lahendada nii iseseisvalt kui ka meeskonnas töötades.
Johan Skytte poliitikauuringute instituut on Tartu ülikooli kõige rahvusvahelisem üksus ja magistrantidele on avatud ka mitmed stipendiumivõimalused enesetäiendamiseks Euroopas, USAs ning teistes maailma ülikoolides. Näiteks saab igaüks soovi korral osaleda Erasmus+ kaudu üliõpilasvahetuses, välissemestril või õppevisiidil.
KESKKOND
Skytte instituudis õpetavad oma ala Eesti tipud, kellest tuntuimad on võrdleva poliitika ekspert Rein Toomla, rahvusvaheliste suhete teooria professor Eiki Berg, e-valimiste ekspert Mihkel Solvak, külalisprofessor Siim Kallas ja emeriitprofessor Rein Taagepera.
Soovi korral saab iga üliõpilane instituudi tegemiste juures kaasa lüüa näiteks praktikat tehes või üritusi korraldades. Uusimatest teadussuundadest ja -uuringutest saad sa osa instituudi juures tegutsevate keskuste vahendusel:
- Euroopa Liidu-Venemaa uuringute keskus (CEURUS)
- avalike e-teenuste mõju uurimise keskus (CITIS)
-
sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskus (RAKE)
VILISTLASENA
Euroopa õpingute vilistlaste seas leidub nii riigiametnikke, ettevõtjaid, diplomaate, ajakirjanikke, teadlasi, poliitikuid, kohalike omavalitsuste töötajaid kui ka kodanikuorganisatsioonide eestvedajaid, kes on kõik väga hinnatud eksperdid. Programmi lõpetanud on aktiivsed ühiskonna liikmed, kes omavad laia silmaringi, head kohanemisvõimet ja oskust näha suuremat pilti.
Instituudi tuntuimate vilistlaste hulka kuuluvad teleajakirjanik Astrid Kannel, Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet, Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets, Catapult Films tegevjuht ja portaali poliitika.guru toimetaja Tõnis Leht ja MTÜ Naisinvestorite klubi asutaja Kristi Saare.
Magistriprogrammi läbinu omandab Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste magistrikraadi, mille alusel on võimalik jätkata õpinguid doktoriõppes.
Reelika Maranik, Cleveron AS Collect.Net'i turundusjuht, vilistlane (2017) "Teadmised on olulised, kuid globaalses maailmas ainult nendest ei piisa, sest konkurentsirohkel tööturul hinnatakse ka multikultuurset kogemust. Skytte instituudis on õpe nii eesti- kui ka inglisekeelne, professorid rahvusvahelised, tudengid erinevatest riikidest ning oma ala tippspetsialistidest külalislektoreid näeb tihtipeale õhtuses Aktuaalses Kaameras. Seminarides hindan kõige enam interaktiivset arutelu õppejõu ja tudengite vahel, mistõttu on õpitulem kordades efektiivsem." |
Lisalugemist:
Euroopa õpingute õppekava koduleht
Johan Skytte poliitikauuringute instituut veebis
Skytte instituut Facebookis
Kontakt
Johan Skytte poliitikauuringute instituut
Lossi 36-301, Tartu
Oliivia Võrk
õppekorralduse spetsialist
737 6212
oliivia.vork [ät] ut.ee