Kaasav haridus

- Paindlik õppetöö korraldus võimaldab ühitada õpingud tööga.
- Õppeainetest saab teadmised ja oskused, mida koolides väga oodatakse.
- Ka kogenud õpetaja saab areneda uusima teaduse toel koos teiste praktikutega.
ÕPPETÖÖ
Kaasava hariduse siht on pakkuda kõigile õppijatele kuuluvustunnet, toetust ja aktiivset mõtestatud osalust oma potentsiaali realiseerimisel. Kaasava hariduse magistriõpe annab teadmised ja oskused toetada erinevate vajadustega õppijaid. Saad teadmisi õppija arengust ja vajadustest, õppimise alustest, õpikeskkonna kohandamisest ning emotsionaalse ja sotsiaalse heaolu toetamisest. Kaasava hariduse õppekavas pööratakse tähelepanu kutsealasele arengule ja teaduspõhisele käsitlusviisile õpetajatöös. Vabaaineid saad oma huvide järgi lisaks valida kogu ülikoolis pakutavate kursuste seast. Õpingute lõpus tuleb kirjutada ja kaitsta magistritöö või sooritada magistrieksam.
ÕPPEVORM
Õppeaeg on kaks aastat ning õppimine toimub sessioonõppena: loengud, seminarid ja praktikumid on kord kuus neljapäevast pühapäevani. Suure osa õppetööst moodustab üliõpilaste iseseisev töö. Õppekava on välja arendanud kaasava hariduse töörühm, mis ühendab endas nii praktikuid, teadlasi kui ka üliõpilasi. Õppimine on üles ehitatud nii, et õppijad saaksid iseseisvate praktiliste ülesannete tegemiseks ära kasutada oma töökohta, kaasates sellega õppetöösse ka oma õppeasutuse ning aidates kaasa selle arengule.
KESKKOND
Õppesessioonid toimuvad Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis, mis saab 2021/2022. õppeaastaks endale ümberehitatud õppehoone Tartu kesklinnas, ülikooli peahoone naabruses. Siin õpivad tulevased lasteaia- ja kooliõpetajad, eripedagoogid, logopeedid ja haridusuuendajad. Sul on võimalus ühineda üliõpilas- ja erialaorganisatsioonidega, luua suhteid vilistlastega, osaleda vabatahtlikuna mitmesugustes projektides ning nautida Tartu tudengielu kogu selle rikkuses.
VILISTLASENA
Kaasava hariduse õppekava lõpetanul on võimalus saada 7. taseme vanemõpetaja kutse koos valitava kompetentsiga „Hariduslike erivajadustega õppija toetamine õppeprotsessis“. See tähendab, et oskad nüüdisaegses koolis toetada iga õppijat ning teha koostööd eri asjaosalistega, et tagada kõigile lastele õpitugi ja eduelamus. Selliste oskustega õpetajad on väga oodatud kõigis koolides ja lasteaedades, nii linnas kui ka maal.
Kontakt:
TÜ haridusteaduste instituut
Salme 1a, Tartu
tel 737 6442
e-post: haridus [ät] ut.ee