- Kõrgetasemeline haridus materjaliteaduse alal, õpetuse teaduspõhisus – iga üliõpilane osaleb õpingute algusest peale mõne teaduslabori töös.
- Tehnoloogiaettevõtluse alused - majandusepoolne põhi materjali- ja tootearendajale uute toodete väljatöötamiseks.
- Praktika või üks suur semester välisülikoolis on õppekava kohustuslik osa.
Õppetööd tehakse moodsates õppehoonetes ja tipptasemel seadmetega sisustatud teaduslaborites. Magistrandid võtavad osa nii laboritööst kui akadeemilisest suhtlusest. Materjaliteadust õpetavatel instituutidel on tihedad sidemed teiste maade teadusasutuste ja kõrgkoolidega. Magistriõppe ajal teaduslaboris töötades saab üliõpilane võtta osa rahvusvahelistest konverentsidest.
Materjaliteaduse tudengid moodustavad hea, abivalmis ja rõõmsalt tegusa seltskonna. Loomulikult saavad nad kasutada kõiki Tartu kui ülikoolilinna võimalusi, sh liituda mõne tudengiseltsi või korporatsiooniga.
VILISTLASENA
Materjaliteaduse ja tehnoloogia magistriõppekava lõpetanud võivad töötada materjalide arenduse spetsialistidena tootmisettevõtetes, laborites või uurimisasutustes. Neil on teadmised ja oskused väikeettevõttega alustamiseks ja selle töö korraldamiseks. Uurimistööst huvitatud vilistlased võivad jätkata õpinguid doktorantuuris.
Kontakt
TÜ füüsika instituut
Hele Siimon, programmijuht, PhD (füüsika)
W.Ostwaldi 1-B107
tel: 737 6351
e-mail: hele.siimon [ät] ut.ee
www.fi.ut.ee