1. JUUNIST ALGAB TARTU ÜLIKOOLI SISSEASTUMISEKSAMITELE REGISTREERUMINE

Kuigi enam kui pooltel bakalaureuseastme õppekavadel arvestatakse vastuvõtul ainult riigieksamite tulemusi, tuleb teatud õppekavadele õppima asumiseks sooritada siiski ka sisseastumiseksam(id). Sisseastumiseksamile registreerudes saab üliõpilaskandidaat teada eksami toimumise aja ja koha. Samuti saadetakse tema e-postiaadressile kinnitus eksamile registreerumise kohta. Sisseastumiseksamid toimuvad 26. juunist 2. juulini ja kõik eksamitulemused selguvad 3. juuliks.

Tänavu on esmakordselt võimalik Tartu Ülikooli sisse saada ka ilma riigieksamitulemusi arvestamata ning sisseastumiseksamiteta. Selleks tuleb sisseastumiseksamite perioodil sooritada akadeemiline test vähemalt 80 punktile. See võimalus on loodud ennekõike noortele, kes on intellektuaalselt väga võimekad, kuid kes mingil põhjusel on sooritanud riigieksamid alla oma tegelike võimete või kes soovivad viimasel hetkel oma erialaeelistust muuta, ent vajalik riigieksam on sooritamata. TÜ vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul ei maksaks ülikooli sisseastujatel panustada aga üksnes akadeemilise testi hästi sooritamisele, sest test on ülikooli pürgimiseks kindlasti raskem tee. "Kõige kindlam on sooritada ikkagi hästi riigieksamid ning astuda ülikooli traditsioonilisel moel."

Akadeemilise testi sisseastumiseksamina peavad sooritama kõik sotsiaalteaduskonda astuda soovijad. Kuna akadeemilist testi käsitatakse ühe sisseastumiseksamina, peavad ka kõik testi sooritajad ennast eelnevalt veebis registreerima.

Riigieksamite ja sisseastumiseksamite tulemuste põhjal saab üliõpilaskandidaat arvutada oma punktisumma ja võrrelda seda õppekavale kehtestatud minimaalse punktisumma ehk lävendiga. Lävendi arvutamisel on abiks lävendikalkulaator, mille leiab veebist www.ut.ee/sisseastumine. Käesoleva aasta suvel on lävend vastuvõtul aluseks kõikides teaduskondades ja kolledžites, välja arvatud arstiteaduskonnas ning Viljandi kultuuriakadeemias, kus toimub vastuvõtt endiselt paremusjärjestuse alusel.

Kuna lävendipõhise vastuvõtuga seoses on üliõpilaskandidaadil juba enne dokumentide esitamist selge, kuhu ta pääseb, siis saab avalduse esitada vaid ühele õppekavale. Dokumentide vastuvõtt rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppe päevasesse õppevormi toimub 3.–14. juulini Tartu Ülikooli peahoones. Vastuvõetute nimekirjad selguvad 14. juuli õhtul. Tartu Ülikooli avatud ülikooli toimub dokumentide vastuvõtt 31. juulist 23. augustini.

INFO: TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo, tel 737 6391

Liina Jürgen