2.–3. detsembril toimub Coimbra grupi kõrgetasemeline seminar

2. ja 3. detsembril toimub Tartu Ülikoolis Coimbra grupi rektorite ja prorektorite kõrgetasemeline haridusseminar. Kahel järjestikusel päeval arutletakse ülikoolide kui sotsiaal-akadeemilise lõimumise eestvedajate rolli üle mitmekeelses Euroopas.

Osalejatele saatis videotervituse Euroopa Komisjoni hariduse, noorte, spordi ja kultuuri peadirektor Themis Christophidou. Põhiettekande tegi Euroopa Komisjoni kõrghariduse üksuse juhataja asetäitja Gyula Cserey.

Sissejuhatava kõne pidasid ka Goimbra grupi juhatuse esimees professor Ludovic Thilly, Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser ja õppeprorektor Aune Valk. Esimesel päeval tehti ülevaade Coimbra grupi üleilmsest haridusprofiilide võrdlusuuringust ning räägitakse mitmekeelsusest õpetamisel, õppimisel ja kogukonna lõimimisel. Ettekande teeb ka eesti keele (võõrkeelena) professor Birute Klaas-Lang, kes kõneleb Eesti keelepoliitikast ja eesti keele kestlikkusest kõrghariduses.

Seminari teisel päeval keskendutakse akadeemilisele lõimumisele ja e-õppele ning sotsiaalsele lõimumisele ja tööalasele konkurentsivõimele.

Tartu Ülikool on Euroopa klassikaliste teadusülikoolide koostöövõrgustikku Coimbra grupp kuulunud alates 2003. aastast.

Tutvu kõrgetasemelise seminari kavaga.

Lisateave: Sirje Üprus, TÜ välisprotokolli juht, 737 5615, sirje.uprus@ut.ee

Sandra Sommer