22 Tartu Ülikooli professorit esitasid ülikooli rektori kandidaadiks Margit Sutropi

Oma esildises toonitavad professorid, et lisaks sellele, et Margit Sutrop on rahvusvaheliselt hinnatud teadlane ja Eesti ühiskonna mõjukas arvamusliider, on tal ka Tartu Ülikoolis kõige ulatuslikuma interdistsiplinaarse koostöö juhtimise kogemus. "/-/ Margit Sutrop on üles ehitanud TÜ eetikakeskuse, mille töös osalevad erinevate teaduskonade inimesed, /-/ ta suudab inimesi liita, tekitada meeskondi, juhtida väga keerulisi koostöövõrgustikke," seisab esildises. Professorid rõhutavad veel, et Sutrop on ka üliõpilaste seas hinnatud lektor ning hea strateeg, kes suudab panna tervet ülikooli koondama oma vaimujõudu ülikooli ette tõusnud väljakutsete ees.

Esildisele on alla kirjutanud 22 Tartu Ülikooli professorit: Jüri Allik, Hele Everaus, Jaanus Harro, Tiina Kirss, Edgar Krull, Irene Kull, Kalevi Kull, Epp Lauk, Anne Lill, Marju Luts-Sootak, Toivo Maimets, Ülo Matjus, Eero Medijainen, Tiiu Paas, Tiina Randma, Jüri Sepp, Peeter Torop, Maaja Vadi, Ülo Valk, Urmas Varblane, Peeter Vihalemm ja Haldur Õim.

Margit Sutropi on esitanud rektori kandidaadiks veel TÜ filosoofiateaduskond ning sotsiaalteaduskond.

Tartu Ülikooli rektori kandidaadtide esitamise tähtaeg on täna, 7. mai kell 15.

Lisainfo: TÜ akadeemiline sekretär Ivar-Igor Saarniit, tel 737 5605, ivar.saarniit@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja