23. jaanuarini saab esitada konkursile parimaid eestikeelseid kõrgkooliõpikuid

Haridus- ja Teadusministeerium ja SA Archimedes kuulutavad välja konkursi parima 2012. a ilmunud eestikeelse kõrgkooliõpiku sh käsiraamatu selgitamiseks ning selle autori või tõlkija tunnustamiseks.

Konkursile võib esitada nii riikliku programmi „Eestikeelsete kõrgkooliõpikute koostamine ja väljaandmine (2008–2012)“ raames kui ka väljaspool programmi ilmunud teoseid, sealhulgas ka e-õpikuid. Hindamisel võetakse muu hulgas arvesse nii õpiku terminoloogia ühtlust ja tänapäevasust kui mõju eesti oskussõnavara arengule, teose üldilmet, õpikulisust ning samas ka selle rakenduslikkust, sh kasutatavust väljaspool otsest õppeprotsessi.

Auhinnakandidaate võivad esitada Eesti Teaduste Akadeemia või selle allasutused, avalik-õiguslikud ülikoolid ja rakenduskõrgkoolid või nende struktuuriüksused, mittetulundusasutused ja eraisikud (k.a õpiku autor või tõlkija).

Ettepanekuid konkursil osalemiseks koos vajalike lisamaterjalidega ootavad valdkondlikud ekspertkomisjonid 23. jaanuarini. Valdkondlike ekspertkomisjonide kontaktandmed ja täpsem info konkursi tingimuste kohta on kirjas parima eestikeelse kõrgkooliõpiku statuudis http://www.hm.ee/index.php?0513128.

Auhind antakse kätte emakeelepäeva ürituste raames 15. märtsil 2013.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja