6. mail pidas Tartu Ülikoolis aulaloengu Umberto Eco

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41011","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Kolmapäeval, 6. mail kell 10.15 peab Tartu Ülikoolis aulaloengu maailmakuulus semiootik Umberto Eco, kes nimetati TÜ audoktoriks 1996. aastal. Enne loengut antakse Umberto Ecole üle Tartu Ülikooli audoktori medal ja diplom.

Tuntud Itaalia semiootik, filosoof ja kirjanik Umberto Eco tuleb Eestisse Tartu Ülikooli juhtimisel tegutseva kultuuriteooria tippkeskuse kutsel. TÜ semiootika osakonna juhataja, biosemiootika professori Kalevi Kulli sõnul rõhutab Eco külastus seda, et siin on jätkuvalt üks maailma olulistest semiootikakeskustest, mis on rikas ideede ja uurimistulemuste poolest ning mille roll pole 21. sajandil väiksem kui Juri Lotmani ajal.

6. mail kohtub Umberto Eco ka ülikooli semiootika osakonna teadlaste ja tudengitega. Neljapäeval, 7. mail esineb Eco Prima Vista kirjandusfestivalil Tartu Ülikooli Raamatukogus, kus kohtub ka oma teoste kirjastajate ja tõlkijatega Eestis.

Eco Eesti visiit jätkub 8. mail Tallinnas, kus ta külastab J. Lotmani ja Z. Mintsi arhiiv-raamatukogu ja osaleb kultuuriteooria tippkeskuse seminaril Tallinna Ülikoolis.

Umberto Eco on Bologna Ülikooli professor, semiootik, medievist ja kirjanik. Tema raamat "Semiootika teooria" (1976) on selle valdkonna klassika, samuti kuulub kirjandusklassika hulka romaan "Roosi nimi". Eesti keeles on ilmunud üheksa Eco raamatut.

Umberto Eco aulaloengu teemaks on "On the Ontology of Fictional Characters: a Semiotic Study" ("Väljamõeldud tegelaskujude ontoloogiast – semiootiline vaade"). Aulaloengut saab jälgida ka videoülekandena aadressil http://video.ut.ee.

Aulaloengule järgneb pressikonverents TÜ nõukogu saalis kell 12.00-12.30. Osaleda soovivatel ajakirjanikel palume endast märku anda aadressil avalik@ut.ee HILJEMALT 4. maiks 2009.

Lisainfo: prof Kalevi Kull, Tartu Ülikooli semiootika osakonna juhataja, 737 5933, kalevi.kull@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja