Aasia keskuse üleskutse põhjal teeb Riigikogu väliskomisjon valitsusele ettepaneku koostada Eesti Aasia strateegia

Tartu Ülikooli Aasia keskus tegi Riigikogu väliskomisjonile üleskutse Eesti Aasia strateegia koostamiseks. 2. juunil toimunud kohtumise järel teeb väliskomisjon omakorda ettepaneku valitsusele Eesti Aasia strateegia koostamiseks.

Virtuaalsel kohtumisel tutvustas Tartu Ülikooli Aasia keskus täpsemalt üleskutse tagamaid, mille eesmärk on luua strateegia mõistmaks Eesti riigi pikaajalisi plaane, mis on seotud Aasias toimuvate arengute, võimaluste ja väljakutsetega. Komisjoni esimehe Enn Eesmaa sõnul on Eesti sihid seoses Aasiaga komisjonis aruteluteemaks olnud pikka aega. 2012. aastal valmis väliskomisjoni kuulamiste põhjal raport Eesti võimalustest ja huvidest Aasias aastani 2025, nüüd aga on aeg kaardistada uued suunad ja väljakutsed.

Tartu Ülikooli Aasia keskuse poolt osalesid kohtumisel juhataja Elo Süld, analüütik Urmas Hõbepappel ja Jaapani koordinaator Eva Liias.

Lisateave: Heidi Maiberg, Tartu Ülikooli Aasia keskuse kommunikatsioonijuht, 737 6122, heidi.maiberg@ut.ee