Aasta õpitegu 2015 on TÜ väärikate ülikool

Täiskasvanud õppija nädala avaüritusel tunnustas haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi aasta õpiteo tiitliga Tartu ülikooli väärikate ülikooli, mille raames pakutakse väärikas eas õppijatele võimalusi elukestvaks õppeks ja toetatakse seeläbi nende toimetulekut.

Tartu ülikooli elukestva õppe keskuse juhataja Tiia Ristolainen on saadud tunnustuse üle väga uhke. „2010. aastal Pärnu kolledžist alguse saanud väärikate ülikooli projekt on ennast täiel määral tõestanud. Aastatega on väärikate ülikool laienenud kahest linnast seitsmesse ning osavõtjate arv on algusaastaga võrreldes mitmekordistunud, mis näitab väärikate ülikooli elujõulisust ning vajalikkust ühiskonnas,“ lisab Ristolainen projekti tunnustamiseks. Väärikate ülikool pälvis maakondliku aasta õpiteo tiitli ka Saaremaal ning Tartumaal.

TÜ Väärikate ülikooli õppetöö toimub täna seitsmes Eesti linnas – Tartus, Tallinnas, Pärnus, Türil, Kuressaares, Narvas ja Valgas. Eelmisel õppeaastal lõpetas väärikate ülikooli programmi üle 1500 inimese. Alanud õppeaastal on osalejaid ligi 2000.

Täiskasvanud õppija nädal on saanud traditsiooniliseks üle-eestiliseks täiskasvanuharidust populariseerivaks ja õppimisvõimalusi tutvustavaks ürituseks. Nädala jooksul on fookuses inimeste elukestev õppimine ja enesetäiendamine kui isiksuse ja ühiskonna arengu põhiline eeldus muutuvas maailmas.

Lisainfo: Tiia Ristolainen, TÜ elukestva õppe keskuse juhataja, tel 737 6203, 501 5584, e-post: tiia.ristolainen@ut.ee

Teate edastas:

Illari Lään