Aastapäeva väitlusturniiri finaalis selgitatakse parimad argumenteerijad rahvusülikooli tuleviku teemal

Finaalis võtavad omavahel mõõtu eelvoorudest edasi pääsenud võistluspaarid Anna Karolin ja Sten Andreas Ehrlich, Jaanus Korjas ja Herman Kelomees, Gea Lepik ja Agnes Urbanik ning Uve Poom koos Mihhail Jevdokimoviga.

"Soovitan kindlasti kõigil tulla finaali vaatama, kuna väitlemas on väga tugevad võistkonnad, kellest mitmetel on taskus Eesti meistritiitel keskkoolide või ülikoolide meistrivõistlustelt," ütles Eesti väitlusseltsi juhatuse liige Kerttu Mäger. "Uve Poom on koguni Euroopa meister tudengiväitluses. Usun, et tuleb väga hea ja huvitav väitlus."

Väitlusturniir peetakse briti parlamentaarses formaadis, kus vastamisi astub kaks valitsuse ja kaks opositsiooni võistkonda. Täpne väitlusteema antakse väitlejatele teada alles vahetult enne finaali algust. Võitjaks valib kolmeliikmeline kohtunikepaneel kõige terviklikuma võistkondliku etteaste ning tugevama argumentatsiooniga esinenud väitluspaari. Kohtunikepaneeli kuulub kaks Eesti väitlusseltsi ning üks Tartu Ülikooli esindaja.

Võitjavõistkond saab auhinnaks reisi Euroopa ülikoolide väitlusturniirile "European University Debate Championship 2010" Amsterdamis. Auhinnareisi teokssaamist toetab lisaks Tartu Ülikoolile ka Estravel. Turniiri auhinnad on välja pannud ka Tartu Ülikooli kirjastus ja kirjastus Ilmamaa. Finaalturniiri võitjaid tuleb ülikooli poolt õnnitlema õppeprorektor professor Birute Klaas.

Turniiri neljas eelvoorus väitlesid osalenud võistkonnad tasulise kõrghariduse, senisest enama hulga välisüliõpilaste Eestisse õppima asumise ja baas- ning rakendusteaduste vahekordade üle. Kokku osales turniiril 16 kaheliikmelist võistkonda nii Tallinnast, Tartust kui ka Pärnust.

Debatti on Tartu Ülikooli aulasse jälgima oodatud kõik huvilised, väitlust saab vaadata ka otseülekandena veebis aadressil: http://video.ut.ee/.

Lisainfo: Kerttu Mäger, Eesti Väitlusseltsi juhatuse liige, tel 56 982 208, e-post: kerttu.mager@gmail.com.

Mehis Tuisk
pressiesindaja