ACADEMICA IX KESKMES ON RAHVUSLIK IDENTITEET 21. SAJANDIL

Aulaloengu peab Tübingeni Ülikooli filosoofia ja ajaloo teaduskonna uusaja ajaloo osakonna juhataja prof Dieter Langewiesche.
Tervitustega esinevad aulaloengu eel Haridus- ja Teadusministeeriumi nõunik Heli Aru, Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Eestis Julius Bobinger ning Eesti aukonsul Düsseldorfis ja ürituse toetaja Nordrhein-Westfaleni liidumaa Tööandjate Liidu esindaja Jochen Kirchhoff.

Kell 16 jätkub aulas avalik diskussioon teemal "Ingliskeelne ülikool Saksamaal ja Eestis". Academica IX korraldaja Lea Kivi sõnul tõotab diskussioon tulla vägagi haarav, sest tegemist on Eesti ühiskonnas praegu väga aktuaalse teemaga, kus põrkuvad erinevad seisukohad. "Seetõttu on arutelul huvitav jälgida, kuidas Saksamaal sarnaseid keele ja rahvusliku identiteedi küsimusi käsitletakse", täpsustab Lea Kivi.
Diskussiooni järel esitleb TÜ filosoofia osakonna ja eetikakeskuse juhataja prof Margit Sutrop Academica VIII konverentsikogumikku.
Esmaspäeval, 26. septembril toimub ülikooli peahoones ühtlasi Saksa Saatkonna infopäev, kus tutvustatakse Saksamaa kultuuri ja majandust ning jagatakse infot õppimisvõimaluste ja stipendiumite kohta Saksamaal.

Teisipäeval, 27. septembril toimuvad akadeemilise nädala raames loengud ja seminarid teaduskondades ning traditsiooniline Saksa ja Eesti üliõpilaste kohtumine SA Domus Dorpatensise ruumides.

Saksa-Eesti akadeemilise nädala eesmärk on tihendada suhteid Saksa ja Eesti teadlaste vahel ning anda üliõpilastele võimalus kuulata Saksamaa mainekate teadlaste loenguid.
Akadeemilise nädala idee tekkis aastal 1995 ning omandas tänu innukatele eestvedajatele ning toetajatele kiiresti populaarsuse. Seekordne, järjekorras juba üheksas Academica kestab 28. septembrini.

"Academica IX" kava ja lisainfo on väljas aadressil http://www.academica.ut.ee

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht