Ajakiri Sign Systems Studies võeti Thomson Reutersi andmebaasidesse

Novembris teatas Thomson Reuters, et pärast pikaajalist hindamist on Tartus väljaantav rahvusvaheline semiootikaajakiri Sign Systems Studies vastu võetud tsiteerimisandmebaasidesse Arts & Humanities Citation Index ning Current Contents/Arts and Humanities. Ajakiri on andmebaasidesse kaasatud alates 2013. aasta numbritest.

Tegemist on olulise tunnustusega Tartu semiootikute poolt asutatud ning siiani Tartus toimetatavale ajakirjale. Just sel sügistalvel tähistab TÜ semiootika osakond juubeliüritustega ajakirja 50-aastast sünnipäeva. Ajakirja asutas 1964. aastal Juri Lotman ning algselt ilmus see pealkirjaga Труды по знаковым системам. Seda peetakse vanimaks senini väljaantavaks rahvusvaheliseks semiootikajakirjaks.

Ajakirja väljaandev Tartu ülikooli kirjastus on alates 2012. aastast tugevalt panustanud rahvusvahelistumisele. Selle raames on kirjastus aktiivselt tegelenud teadusajakirjade tehnilise kvaliteedi ning andmebaasides kättesaadavusega. Alates 2012. aastast on Sign Systems Studies kättesaadav ka avatud juurdepääsuga kodulehel www.sss.ut.ee.

Heatasemeliste Tartus toimetavate teadusajakirjade väljaandmist on viimastel aastatel toetanud ka Tartu ülikooli kirjastamiskolleegium.

Lisainfo: Ivo Volt, TÜ kirjastus, 737 5946, ivo.volt@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja