Akadeemia Nord alustab liitumisläbirääkimisi TÜ-ga

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39772","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Akadeemia Nord rektor Rein Müllerson ja Tartu Ülikooli rektor Alar Karis moodustasid töörühmad, et alustada ühinemisläbirääkimisi Akadeemia Nord liitmiseks Tartu Ülikooliga.

Tartu Ülikooli rektori prof Alar Karise sõnul korrastuks selle sammuga Eesti ülikoolimaastik, kus erinevate institutsioonide ühinemised on täna kõrgkoolide arengute lahutamatu osa. "Akadeemia Nord on üks pikema traditsiooniga eraülikoole Eestis, mille õppetöö valdkonnad kattuvad suuresti Tartu Ülikooliga, mis loob head eeldused edasiseks ühiseks tegevuseks", täpsustab Alar Karis.

"Ühinemine Eesti vanima ja auväärseima ülikooliga kahtlemata rikastab meie kõrgharidust ja loob sünergia, mis võimaldab muu hulgas arendada meie rahvusvahelisi projekte - näiteks ühisprogramm Buckinghami ülikooliga," ütles Akadeemia Nord rektor prof Rein Müllerson. "Tartu ülikooli ja Inglismaa diplomid on teineteisele heaks täienduseks."

Ühinemisläbirääkimiste alustamiseks allkirjastasid ülikoolid 19. aprillil dokumendi, mis sätestab peamised ühinemise põhimõtted, et üheskoos parimal võimalikul moel õppe- ja teadustööd edendada.

Akadeemia Nord asutati 1991. aastal, ülikooli staatuse sai akadeemia 1999. aastal. Akadeemia Nord on spetsialiseerunud eelkõige õppe- ja teadustööle sotsiaalteadustes.

Lisainfo:
Mihkel Pärnoja, Tartu Ülikooli rektoraadi nõunik, tel 737 6111, 515 1177, e-post mihkel.parnoja@ut.ee
Evelyn Pastak, Akadeemia Nord sekretariaadi juht, 6737973, evelyn.pastak@nord.ee

Illari Lään
Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuht