Akadeemilise testi tulemused on selgunud

23. märtsil toimunud akadeemilisel testil osales rekordarv üliõpilaskandidaate ning 536 neist tegi testi tulemusele, mis tagab vastuvõtu Tartu Ülikooli enamiku bakalaureuseõppekavade alusel.

Kolmandat aastat järjest korraldas Tartu Ülikool märtsis akadeemilise testi, mille lahendamine vähemalt 65 punktile annab võimaluse astuda ülikooli. Testitulemuse alusel saab asuda õppima 35 õppekava alusel. Vastuvõtu taganud kandidaatidel on sobiva eriala valimiseks aega juuni lõpuni, mil sisseastumise infosüsteemis (SAIS) saab esitada sisseastumisavalduse.

Ülikooli vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma sõnul on akadeemilisel testil osalenute arv aasta-aastalt kasvanud. „See näitab varase vastuvõtuotsuse tähtsust üliõpilaskandidaatide jaoks,“ lisas Kaldma. Kui 2017. aastal osales kevadisel akadeemilisel testil 966 ülikooliõpingutest huvitatut, siis sel aastal oli testitegijaid peaaegu kaks korda rohkem ehk 1815. Märtsikuus ülikooli vastuvõtu taganud kandidaatide arv on samal ajal kasvanud ligi kolm korda, 190-lt 536-le.

Suurem osa testi teinutest on tänavu kevadel gümnaasiumi lõpetavad noored – neid oli 1439 ehk iga viies abiturient. Neist 415 tegi testi suurepärasele tulemusele, nii et koht ülikoolis on kindlustatud.

Akadeemilise testi tulemus kehtib vaid sel aastal. Need, kelle testi tulemus jäi alla 65 punkti, on oodatud kandideerima riigieksamite või erialakatsete tulemustega. Iga õppekava vastuvõtutingimused, sh nõutud eksamid, on kirjas õppekava vastuvõtutingimustes.

Hambaarstiteaduse ja psühholoogia õppekava puhul on akadeemiline test kohustuslik. Kui üliõpilaskandidaatidel, kes soovivad õppima asuda nende õppekavade alusel, jäi akadeemiline test märtsikuus tegemata, saavad nad selle teha ka suvise sisseastumisperioodi ajal 8. juulil.

Akadeemilise testi tulemused on üleval sisseastumise infosüsteemis.

Lisainfo: Tuuli Kaldma, TÜ vastuvõtutalituse juhataja, 737 6391, tuuli.kaldma@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja