Aleksei Turovski loodusõhtult leiab märkidele vastuseid

Tartu ülikooli loodusmuuseumis 7. veebruaril toimuval loodusõhtul räägib Aleksei Turovski märkidest ja nende kasutamisest elusolendite maailmas.

Loodusõhtul „Märgid on meeltes“ selgitab Turovski, kuidas erinevaid märke mõista ning neid inimeste ja loomade omavahelises suhtluses kasutada.

Aleksei Turovski on hinnatud bioloog, kelle raamatud, raadiosaated ja esinemised on omanäolised ja kaasakiskuvad. Pikaaegne töö Tallinna loomaaias on võimaldanud tal heita pilgu loomade hingemaailma ja nende käitumisele. Tehtud tähelepanekud ja järeldused ongi jõudnud tema saadetesse ja loengutesse. Teadurina on ta tegelenud kalade parasiitide uurimisega ning oskab ilmselt nimetada kõiki elukaid, kes kalade peal või sees parasiteerivad.

Eesti Loodusuurijate Seltsi presiidium andis Turovskile 2004. aastal Eesti Eluteaduse Hoidja auhinna, samuti on talle omistatud Valgetähe V klassi teenetemärk 2007. aastal.

Loodusõhtu „Märgid on meeltes“ toimub 7. veebruaril 2018 kell 18 Tartu ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46). Pilet 3 eurot. Huvilistel palume registreeruda loodusmuuseumi kodulehel.

Loodusõhtut toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo: TÜ loodusmuuseum, tel 737 6076, loodusmuuseum@ut.ee