Algas dekaanivalimiste e-hääletus

E-hääletamine algas 22. oktoobril kell 00.00 ja esimeses voorus saab oma hääle anda kuni kella 18.00-ni. Vajadusel toimub teine hääletusvoor 23. oktoobril kell 00.00–18.00. Valitud dekaanid asuvad ametisse 1. jaanuaril 2020.

Dekaaniks kandideerivad:

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas
Riho Altnurme, kirikuloo professor ning humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna teadusprodekaan (kandidatuuri esitas usuteaduskonna nõukogu)
Anti Selart, keskaja professor ning ajaloo ja arheoloogia instituudi juhataja (kandidatuuri esitasid maailma keelte ja kultuuride kolledži nõukogu ning valdkonna 20 akadeemilist töötajalt ühiselt)

Sotsiaalteaduste valdkonnas
Raul Eamets, makroökonoomika professor ja praegune sotsiaalteaduste valdkonna dekaan (kandidatuuri esitasid majandusteaduskonna nõukogu, õigusteaduskonna nõukogu ja valdkonna 19 akadeemilist töötajat ühiselt)

Meditsiiniteaduste valdkonnas
Ruth Kalda, peremeditsiini professor ning peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi juhataja (kandidatuuri esitasid valdkonna 10 akadeemilist töötajat ühiselt)
Margus Lember, sisehaiguste propedeutika professor, sisekliiniku juhataja ja praegune meditsiiniteaduste valdkonna dekaan (kandidatuuri esitasid valdkonna 22 akadeemilist töötajat ühiselt)

Loodus- ja täppisteaduste valdkonnas
Leho Ainsaar, geoloogia vanemteadur ning ökoloogia ja maateaduste instituudi direktor (kandidatuuri esitasid keemia instituudi nõukogu ning ökoloogia ja maateaduste instituudi nõukogu)
Varmo Vene, programmeerimiskeelte semantika professor, loodus- ja täppisteaduste valdkonna õppeprodekaan ning arvutiteaduse instituudi asejuhataja (kandidatuuri esitasid arvutiteaduse instituudi nõukogu ning matemaatika ja statistika instituudi nõukogu)

Hääletamine toimub järgmiselt:
* valija siseneb veebiaadressil www.valimised.ut.ee asuvasse hääletamiskeskkonda, kasutades enda tuvastamiseks ülikooli kasutajatunnust ja parooli, digitaalset isikutunnistust või mobiil-ID vormis digitaalset isikutunnistust;
* hääletamiskeskkonnas kuvatakse valijale kandidaadid, kelle poolt tal on võimalik hääletada;
* igal valijal on üks hääl;
* kui valija on oma valiku kinnitanud, saab ta kinnituse hääle vastuvõtmise kohta QRkoodina;
* valijal on võimalus oma hääle korrektset talletamist kontrollida, kasutades kinnitust ning mobiilseadmesse paigaldatavat kontrollrakendust;
* valijal on võimalik antud häält piiramatu arv kordi muuta, hääletades uuesti hääletusperioodi jooksul;
* uus hääletamine tühistab varasema hääletusega antud hääle.

Esimese hääletusvooru tulemused kuulutatakse välja ülikooli sise- ja välisveebis 22. oktoobri õhtul pärast tulemuste selgumist.

Lisateave: Andres Soosaar, dekaanide valimiskomisjoni esimees, 5919 1116, andres.soosaar@ut.ee