Algas registreerimine 2014. aasta metsaülikooli

Kääriku metsaülikool teemal „Kunstid - parim enne möödas?" toimub 20.–24. augustil. Seekordses metsaülikoolis võetakse arutluse alla kunsti eesmärk, Eesti kultuuripoliitika ja kunsti eksport, kunstielu organisatsioonid, kunsti haridus jpm. Tänavu möödub 25 aastat esimesest metsaülikoolist Eestis.

„Kunagi oli hariduse aluseks seitse vaba kunsti, tänaseks oleme osa neist lahustanud kultuuri laiemalt, osa aga on muutnud spetsialiseerumise aluseks,“ kommenteeris tänavust metsaülikooli selle juhtaja Triin Käpp, kes kutsub ühekoos arutlema järgmiste küsimuste üle: „milline kunst on eestlase identiteedi aluseks või kas ongi sellist? On kunst ehk taandunud millekski, mida naudime vaid Estonias/ KuMus kord kuus kaks tundi korraga?“

Metsaülikooli lektoritena jagavad oma mõtteid kunstivaldkonna teoreetikud ja praktikud: Kaarel Tarand, Tõnu Viik, Marju Lauristin, Urve Tiidus, Robert Kitt, Karl-Martin Sinijärv, Mart Laidmets, Ott Karulin, Signe Kivi ja paljud teised. Avaloengu peab tänavuse programmi arhitekt Jaak Kangilaski.

Lisaks päevastele loengutele ja paneeldiskussioonidele on osalejatel võimalus aktiivselt kaasa mõelda ja rääkida hommikustes mõttekodades ning tulla välja lahendustega „Avatud ruumis“. Õhtuti saab vestelda lõkke ääres ja käia saunas. Metsaülikooli lõppeb pidulikult traditsioonilise metsaballiga.

Täpsem programm ja registreerimine on avatud metsaülikooli kodulehel www.metsaylikool.ee.

Nelja augustipäeva kestel Käärikul võtab metsaülikool arutluse alla Eesti jaoks olulised teemad. Metsaülikool toob kokku oma ala spetsialistid, üliõpilased, teadlased, lektorid ning kodanikuühiskonna aktiivsed kaasamõtlejad. Metsaülikool on koht, kus usaldusel põhinevas õhkkonnas on kõigil võimalus kaasa rääkida ning igaühe arvamust respekteeritakse. Metsaülikool kannab endas ligi 40-aastast traditsiooni, mis sai alguse Kanadas, Kotkajärvel aastal 1967. Eestis toimus esimene metsaülikool 1989. aastal Käärikul.

Lisainfo: Triin Käpp, metsaülikooli juhataja, tel: 5690 9272, e-post: triin@metsaylikool.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja