Algas registreerimine populaarsele robootikakursusele

26. märtsil algab kuuenädalane veebipõhine kursus „Robootikast puust ja punaseks“, kus kõik robootikahuvilised saavad oma kätega panna kokku päris roboti ja õpivad seda programmeerima.

Kursusel osalemine on tasuta, kuid kursuse läbimiseks on vaja mBot robotikomplekti, mis tuleb endale ise soetada. Kursuse eestvedaja Tartu ülikooli tehnoloogiainstituudi robootika dotsent Karl Kruusamäe selgitas, et kui 1990ndatel toimus tohutu hüpe arvutite kodukasutuses, siis tänapäeval oleme jõudnud robotite ajastu lävepakule.

„Robotid hakkavad mõjutama seda, kuidas me teeme tööd ning milliseid majapidamisülesandeid me enam kunagi tegema ei pea,“ rääkis Kruusamäe ja lisas, et seega muutuvad robotid meie elus sama tavapäraseks kui praegu on sülearvuti või nutitelefon. „Õppides robootika põhitõdesid, on igal inimesel võimalus panna robotid enda kasuks paremini tööle või vähemalt mõista, miks mõned ülesanded on robotitele lihtsamad kui meile ning teised pea võimatud.“

Registreerumine on avatud kursuse veebilehel.

Lisainfo: Karl Kruusamäe, Tartu ülikooli tehnoloogiainstituudi robootika dotsent, 737 4877, karl.kruusamae@ut.ee

Mari-Liis Pintson
Pressinõunik