ALGAS ÜLE-EESTILINE ÜLIKOOLILÕPETANUTE UURING

Kui seni on vastavasisulist uuringut korraldanud iga ülikool eraldi, siis sel aastal korraldavad avalik-õiguslikud ülikoolid küsitluse koos, tehes seda Euroopa Sotsiaalfondi projekti "Ülikoolilõpetajate konkurentsivõime suurendamine õppetegevuse kvaliteedi arenduse kaudu" (LÜKKA) raames. Saadud informatsioon võimaldab hinnata kõrgkoolides antava hariduse kvaliteeti, aitab analüüsida ja planeerida muudatusi õppekorralduses ning annab võimaluse võrrelda Eesti ülikoolide kõrgharidussüsteemi vastavaid tahke teiste riikidega.

"Väga oluline on, et ülikoolid teevad lõpetajate küsitlust koos, mis lubab andmeid võrrelda. Samuti on väga tähtis saada esmakordselt tagasisidet 2002. aastal alustanud 3+2 süsteemi bakalaureuseõppe lõpetajate edasise tegevuse ja töötamise kohta, kuna palju küsitakse, kas bakalaureuseõppe lõpetaja üldse kõlbab tööturule," ütles LÜKKA projekti üldjuht ja TÜ avatud ülikooli keskuse juhataja Aune Valk.

Uuringus küsitletakse kõigi õppeastmete 2005. aasta lõpetanuid, keda on kokku ligi 7000. Küsitletavatele saadetakse küsimused nii paberil kui ka digitaalselt. Juhul kui vilistlane ankeeti mingil põhjusel ei saa, võiks ta ühendust võtta oma ülikooli õppeosakonnaga.

Lõpetajate arvamused ja edasine käekäik on ülikoolile väga olulised infoallikad oma tegevuse parandamisel. Samuti tunnevad andmete vastu suurt huvi tööandjad. Uurimuse tulemusi kasutatakse ka sisseastujate ja üliõpilaste nõustamisel ning peale selle on eesmärk saada teavet lõpetanute täiendusõppe vajaduste kohta.

Uurimuse kokkuvõttega saab alates 2006. aasta novembrist tutvuda projekti LÜKKA koduleheküljel /esf ja ülikoolide karjääritalitustes. Uuringut koordineerib Tartu Ülikooli karjääri- ja psühholoogilise nõustamise talitus.

INFO: Piret Tatunts, TÜ karjääri- ja psühholoogilise nõustamise talituse juhataja, tel 737 6206

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist
tel 737 5509; 527 6922