Äli Leijen valiti Euroopa juhtiva haridusteadlasi ühendava organisatsiooni juhtkomiteesse

25.-29. augustini Küprosel toimuval EARLI (European Association for Research on Learning and Instruction) konverentsil kuulutati välja organisatisooni järgmise kahe aasta juhtkomitee neli valitavat liiget. Teiste hulgas osutus suurima häältehulgaga valituks Tartu ülikooli haridusteaduste instituudi juhataja, vanemteadur Äli Leijen.

Äli Leijen on olnud aktiivne EARLI liige 10 aastat. EARLI ühendab enam kui 2000 teadlast ja suuresti tema aktiivse teadlas- ja juhendajatöö tulemusena on selles jõudsalt kasvanud Tartu ülikooli haridusteadlaste kogukond.

Leijeni sõnul on EARLI juhtkomiteesse valimine suur tunnustus, aga eelkõige võimalus osaleda valdkonna tippteadlasi ühendava organisatsiooni juhtimises ning anda oma panus nii EARLI arengusse kui Eesti ja meie lähiriikide teadlaskogukonna rahvusvahelistumisse.

Seekordselt EARLI konverentsil osales Tartu ülikoolist 13 inimest, sh 8 doktoranti.

EARLI teadlased jagunevad 27 teemagruppi, millest Leijen juhib 2016. aasta augustis Tartus toimuva kolme teemagrupi ühiskonverentsi. Loe lähemalt: http://www.earli.org/

Lisainfo: Äli Leijen, TÜ haridusteaduste instituudi juhataja, tel: 737 6441, 53904516, e-post: ali.leijen [ät] ut.ee.

Fotol on EARLI uus juhtkomitee.
Egle Merbach
TÜ avalike suhete peaspetsialist