Andekatele õpilastele pühendatakse konverents

"Eestimaa ei tohiks kaotada ühtki andekat noort – olgu see siis kas kasvukeskkonna vajakajäämiste või perspektiivituna näiva tuleviku tõttu," ütles konverentsi programmitoimkonna juht, TÜ Teaduskooli direktor Viire Sepp.

Konverentsi korraldajate eesmärgiks oli avada teemat erinevate nurkade alt. Konverentsil esinevad Riigikogu esimees akadeemik Ene Ergma, haridusminister Tõnis Lukas, TÜ teadusprorektor Kristjan Haller ja AS Infotark juhatuse esimees Jüri Ross.
Viire Sepp ja TÜ lektor Tarmo Strenze esitavad konverentsil kokkuvõtteid Eesti andekaid noori käsitlenud uuringuist.

Käsitletakse ka Euroopa kogemusi ja suundumusi (Euroopa andekusuurijate assotsiatsiooni kauaaegne president prof Franz Mönkz), andeka lapse psühholoogilise ja pedagoogilise toetamise küsimusi (Tessa Kieboom, Antwerpeni Ülikool) ning andekate alasooritusi, selle põhjuseid ja vältimise võimalusi (Lianne Hoogeveen, Nijmegeni Ülikool).

Noorte hääle toob konverentsile TÜ üliõpilane Paula Solvak, kes kooliõpilasena on esindanud kahel korral Eestit rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil ja keda laiem avalikkus teab ka kui filmi "Klass" üht naispeaosalist.

Reedel, 2. oktoobril toimuvad Tallinna Õpetajate majas väliskülaliste töötoad. T. Kieboomi teemaks on andeka lapse perega seonduv, L. Hoogeveenil andekad alasooritajad – mõlemad suure kogemusega spetsialistid nõustavad töötoas osalejaid ka konkreetsete juhtumite lahendamise osas.

Konverentsil on esindatud ka teised andekate õpilastega tegelevad institutsioonid ning Eesti olümpiaadide ning õpilasvõistluste korraldajad. Üritusega tähistatakse ühtlasi Eesti olümpiaadiliikumise 55. aastapäeva.

Konverentsi kuulajaskonnaks on peamiselt haridustöötajad ja õppejõud, aga ka õpetajaks õppijad ning lapsevanemad. Ajakirjanikud on oodatud!
Konverentsi korraldamist toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Konverentsi ajakava: www.teaduskool.ut.ee/konverents
Lisainfo: Viire Sepp, 7375 890, 5189951, viire.sepp@ut.ee