Arvutid koolimatemaatikas - oht või võimalus?

28.‒29. jaanuarini toimub TÜ matemaatika-informaatikateaduskonnas (Liivi tn 2) konverents "Arvutid koolimatemaatikas 2011", mis toob ülikooli üle 100 matemaatikaõpetaja kõikjalt Eestist.

Konverentsi ühe korraldaja, TÜ arvutiteaduse instituudi lektori Eno Tõnissoni sõnul kätkeb arvuti kasutamine matemaatikaõppes nii võimalusi kui ka ohte. "Osa inimestest loodab infotehnoloogia kaasamisest imesid, teised on aga skeptilisemad. Konverentsil püüamegi avada teema eri tahke, et õpetajal oleks kergem õpetada ning õpilasel säiliks ja süveneks rõõm matemaatikast," ütles Tõnisson.

Konverentsil on vaatluse all 4.‒12. klasside matemaatika. Tähelepanu pööratakse uutele õppekavadele, mis sätestavad varasemast enam arvutite kasutamist.

Reedesel avaistungil esineb ettekandega arvutiteaduse instituudi juhataja prof Jaak Vilo. Matemaatika õppimisest ja õpetamisest Soomes kõneleb konverentsi välisesineja, Soome õpetaja Hannu Korhonen (ettekanne on eesti keeles).

Konverentsi alapealkiri on "Rõõm matemaatikaga tegelemisest?!" ning peale ettekannete kuulamise saab veel osaleda erinevates töötubades ning arutelugruppides. Muuhulgas leiavad aset ekskursioonid Tartu infotehnoloogia ettevõtetesse Logica ja Webmedia, Tartu Lennujaama ning AHHAA teaduskeskusesse. Samuti tutvutakse Tartu Emajõe Kooli, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste, Hugo Treffneri Gümnaasiumi ning Tartu Kutsehariduskeskusega.

Konverentsi korraldavad Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut ja Tiigrihüppe Sihtasutus.

Rohkem infot: http://www.math.ut.ee/akm

Lisainfo: Eno Tõnisson, TÜ arvutiteaduse instituudi lektor, tel 502 4868, eno.tonisson@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja