Arvutimängude loomise huvilised kogunevad Tartus

9.-12. detsembril toimub Tartus selle aasta viimane Ludum Dare arvutimängude loomise intensiivüritus, mida korraldab TÜ arvutiteaduse instituut koostöös Tartu kunstikooli 3D erialaga. Ludum Dare on rahvusvaheline mängude loomise üritus ehk game jam, mis toimub samal ajal maailma eri paikades.

Üritusele on oodatud osalema nii informaatika- kui ka kunstihuvilised ning eelnevaid erialaseid oskusi ei nõuta. Tartu ülikooli arvutigraafika spetsialist Raimond-Hendrik Tunneli sõnul on koostöö erinevate erialade vahel väga oluline nii arvutiteaduse instituudi kui ka Tartu kunstikooli jaoks. „Õppimise soodustamiseks on üritusel ka arvukalt erinevate oskustega juhendajaid ning selle formaat julgustab erinevate teadmiste põimumist, eneseavastust ja -väljendust,” rääkis Tunnel.

Ludum Dare toimub kolm korda aastas ning käesoleva aasta jooksul on arvutimängude loomist proovinud juba üle 100 inimese, kes on kokku valmistanud umbes 20 mängu. Loodud on nii 2D kui ka 3D mänge erinevatel teemadel. „Mängud on sisaldanud nii huumorit, ühiskonnakriitikat, filosoofilisi ideid inimloomusest ja tehnoloogiast jne Kõik ideed on teretulnud,” kommenteeris Tunnel.

Nelja päeva jooksul luuakse Tartu ülikooli ja Tartu kunstikooli juhendajate abiga ideest funktsioneeriv arvutimäng. Teretulnud on nii kogenud mänguhuvilised kui ka inimesed teistelt elualadel, kes soovivad lähemalt tutvust teha mänguarendusega. Viimasel päeval valib ka erapooletu žürii välja auhinnalised parimad. Lisaks toetavad üritust ORDI, Ole Rohkem, Codelight, Acode Games, Olevus Art, Digitigu, Ill Omen, Headshot Labs ja Hypester Games.

Lisainfo Facebookist https://www.facebook.com/events/538472863017409/

Lisainfo: Raul Kübarsepp, Tartu kunstikooli 3D modelleerija-visualiseerija õppekava juht, 56 666 565, raul@art.tartu.ee
Raimond-Hendrik Tunnel, TÜ arvutigraafika spetsialist, 55 559 463, raimond.tunnel@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp