Avalik ettekanne räägib varaaegse Rootsi saatusest

Reedel, 1. märtsil kell 10.15 esineb TÜ skandinavistika raamatukogus ettekandega „Õnn, õnnetus ja saatus varauusaegses Rootsi riigis Kristiina Savin Lundi ülikoolist.

Eestikeelne ettekanne käsitleb nii varauusaegsete ja klassikaliste alliktekstidega töötamise metoodilisi ja praktilisi probleeme kui ka töö käigus tehtud järeldusi ja avastusi.

Kristiina Savin on eesti päritolu ideede- ja teadusajaloolane. Õppinud Rootsis Lundi ülikoolis kunstiajalugu, klassikalist filoloogiat ja ideeajalugu. Ta kaitses 2011. aastal Lundi ülikoolis doktoritöö „Fortunas klädnader. Lycka, olycka och risk i det tidigmoderna Sverige“ („Fortuuna erinevad palged: õnn, õnnetus ja risk varauusaegses Rootsis“), mida Svenska Dagbladet ja Rootsi ajalooselts autasustasid 2012. aastal silmapaistvale nooremale ajaloolasele mõeldud auhinnaga Clio-priset.

Avalik ettekanne toimub TÜ skandinavistika raamatukogus Ülikooli 17-305 algusega kell 10.15.

Lisainfo: Kristi Viiding, klassikalise filoloogia professor, tel: 5275561, e-mail: kristi.viiding@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja