Avalik loeng Kaama-taguste udmurtide usundist

Neljapäeval, 19. septembril kell 16.15 jätkub Eesti akadeemilise usundiloo seltsi loengusari „Religioon ja konflikt“. Akadeemilise õppeaasta esimese loengu „Kaama-taguste udmurtide usund tänapäeval“ peab Eva Toulouze. Loeng toimub Tartus, Ülikooli 16-212.

Tänu säilinud omapärasele kultuurilisele keskkonnale on Kaama-tagused udmurdid grupp, kellel jaoks omausund on igapäevase elu osa. Suvistel välitöödel juunikuu palvustetsükli jälgimisel põhinev ettekanne keskendub ohvripapi rollile selles protsessis ja vaatleb nende tegevuse kaudu Baškortostani udmurtide usuelus esinevat elava traditsiooni varieeruvust.

Loengusarja kavaga saab tutvuda EAUS-i koduleheküljel.

Loengusarja „Religioon ja konflikt“ korraldamist toetab Euroopa Liit regionaalarengu fondi kaudu.

Kõik huvilised on oodatud!

Lisainfo: Madis Arukask, EAUS-i president, madis.arukask@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja