Avalik loeng käsitleb Euroopa Liidu gaasi siseturu uut turumudelit

Esmaspäeval, 1. aprillil kell 14.15 peab Tartu ülikoolis (Lossi 36-103) avaliku loengu „Euroopa Liidu gaasi siseturg – uued väljakutsed“ Ida-Soome ülikooli professor Kim Talus.

Ida-Soome ülikooli Euroopa õiguse professor ning ajakirja "Oil, Gas, Energy Law Intelligence" peatoimetaja Kim Talus räägib oma loengus Euroopa gaasisektori uuest turumudelist.

Euroopa liikmesriigid peavad 2014. aastaks gaasisiseturu täielikult liberaliseerima, millest tulenevalt arutleb Talus loengus järgmiste küsimuste üle:

• Mida see tähendab Euroopa Liidu õiguse kontekstis?
  • Mis on gaasitarne lepingute tulevik ning mis saab gaasi hinna sidumisest õli hinnaga?
  • Mis väljakutsed Euroopa gaasiettevõtteid ees ootavad?
  • Mis on tegelikud erimeelsused Venemaa gaasieksportijatega?

Ingliskeelsel kohtumisel juhib arutelu Tartu ülikooli rahvusvahelise poliitökonoomia vanemteadur dr Andrey Belyy.

Üritust kaasfinantseerib Euroopa komisjoni Jean Monnet programm.

Rohkem infot Kim Talusi kohta leiad Helsinki ülikooli kodulehelt.

Vaata loengut UTTV vahendusel:

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"130544","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Lisainfo: Laura Roop, Tartu ülikooli Euroopa kolledži koordinaator, tel: 737 6212, e-mail: laura.roop@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja