Avalik loeng: Nigeeria kirjanik Ben Okri räägib oma loomingust

Teisipäeval, 3. juunil kell 14.15 toimub Tartu ülikooli muuseumi valges saalis kirjanik Ben Okri avalik loeng.

Ben Okri on Nigeeria kirjanik, kes pälvis 1991. aastal oma romaani "Näljutatud tee" eest maineka Man Bookeri kirjanduspreemia. Tema teostes põimuvad mütoloogia ja tänapäev, unenäolisus ja tegelikkus. Paljud kriitikud peavad teda üheks olulisemaks tänapäevaseks Aafrika kirjanikuks.

Ben Okri raamatuid on tõlgitud ka eesti keelde: Näljutatud tee, tõlk. Anne Lange, Kupar: 1998; Jumalaid hämmastades, tõlk. Mathura, Allikaäärne: 2012. Äsja ilmus ka tema kolmas tõlge eesti keelde, luulekogu "Aafrika eleegia" (tõlkinud Mathura, kirjastus Allikaäärne).

Rohkem infot Ben Okri kohta leiab tema kodulehelt: http://benokri.co.uk/category/home/.

Vaata ka videot, kus ta räägib oma lähenemisest kirjutamisele:

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"166084","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja