Avalik loeng Põhjamere alla kadunud maastikest

Esmaspäeval, 15. aprillil algusega kell 10.15 peab Chemicumi (Ravila 14A) auditooriumis 1019 avaliku loengu „The Lost World of Doggerland“ professor Vincent Gaffney. Birminghami ülikooli professor räägib loengus Põhjamere alla kadunud maastikest ja sealsetest kiviaegsetest küttidest-korilastest.

Vincent Gaffney, Birminghami ülikooli maastikuarheoloogia ja geomaatika professor ning VISTA keskuse (Visual and Spatial Technology Centre) juhataja, on maailma juhtivaid geoarheoloogia arendajaid, rakendades geofüüsikalisi, kaugseire ning geoinfosüsteemipõhiseid ruumianalüüsi ja visualiseerimise meetodeid arheoloogilistes uurimustes.

Tema mahukaim teadusprojekt on seotud Põhjamere paleomaastikega, mis ujutati pärast viimast jäätumist üle seoses mandriliustike sulamise ja ookeani veetaseme tõusuga. Projekti tulemused on leidnud kajastamist nii ajakirjas Nature (vol 454; 2008) kui ka National Geographicu 2012. a. detsembrinumbris.

Loeng toimub ökoloogia ja maateaduste doktorikooli korraldatava kursuse „LIDAR-based palaeogeographic reconstructions of the Baltic Sea” raames. Kursuse kavaga saab tutvuda doktorikooli koduleheküljel.

Kõik huvilised on oodatud!

Vaata ka Birminghami ülikooli videot, kus Vincent Gaffney räägib lähemalt kadunud maastike uurimisest.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"131910","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Lisainfo: Alar Rosentau, ökoloogia ja maateaduste instituut, tel: 737 5896, e-mail: alar.rosentau@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja