Avalik loeng Ukraina kriisi mõjust

TÜ Euroopa Liidu–Venemaa uuringute keskus (CEURUS) kutsub kõiki huvilisi loengule. Loeng toimub 23. aprillil kell 14.15–15.45 TÜ sotsiaal- ja haridusteadukonna hoones (Lossi 36-215).

„Ukraina kriis: mõju rahvusvahelistele suhetele, turgudele ja normidele“ James Sherr, (Chatham House, London)

23. aprill kl 14.15–15.45, Lossi 36-215

23. aprillil analüüsib James Sherr konflikti välist mõõdet, keskendudes järgmistele küsimustele: mida Ukraina kriis tähendab ja mida võiks see meile öelda poliitilise ja majandusliku olukorra kohta maailmas? Mida tähendab see rahvusvaheliste suhete jaoks? Kuidas mõista põhitegijate (Venemaa, Euroopa Liit, USA) rolli ja motiive ja mida räägib nende käitumine meile rahvusvahelise süsteemi olukorrast?

James Sherr on kuningliku rahvusvaheliste suhete instituudi/Chatham House’i liige. Varem on ta olnud Chatham House’i Vene ja Euraasia uurimisprogrammi juht, ühendkuningriigi kaitseakadeemia teadur ning rahvusvaheliste suhete lektor Oxfordi ülikooli Lincolni kolledžis. Tema huvide hulka kuuluvad Vene Föderatsiooni välis- ja julgeolekupoliitika, Ukraina, NATO/EL-i laienemine ja Musta mere piirkond, julgeolekusektori reform postkommunistlikes riikides ning energiasuhted Venemaa, Ukraina ja EL-i vahel. Tema uusim raamat on „Hard Diplomacy and Soft Coercion: Russia’s Influence Abroad“.

Avalikke loenguid korraldab Tartu ülikooli Euroopa Liidu-Venemaa uuringute keskus (CEURUS). Keskuse kohta leiate lisateavet veebilehelt http://ceurus.ut.ee.

Lisainfo: Piret Ehin, TÜ võrdleva poliitika vanemteadur, tel: 737 5938, e-post: piret.ehin@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja